„Sorry jako!“ Chystá se další akce proti Babišovi a Zemanovi

14.02.2017 16:30

Babiš nebude mít klid. Nebude, nebude a nebude. Po nedělním cirkusu u Václava Moravce se může šéf hnutí ANO těšit na demonstraci na Václavském náměstí, která se uskuteční v Praze u příležitosti výročí komunistického převratu 25. února 1948. Kromě Babiše si zřejmě demonstranti na paškál vezmou i prezidenta Miloše Zemana.

„Sorry jako!“ Chystá se další akce proti Babišovi a Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo za účasti Andreje Babiše. Při této příležitosti pokřtil samce klokana rudokrkého jménem Bimbo
reklama

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v poslední době na roztrhání. Kvůli dluhopisové aféře na něj útočí sociální demokracie a klid mu nedopřávají ani mnohá média – serverem Echo24.cz počínaje a Českou televizí konče. Navíc se zdá, že Babišovi nedopřeje klid ani „ulice“. Proti  ministrovi se chystá demonstrace. Na výročí komunistického převratu 25. února 1948.

„Za rok 25. února tomu bude 70 let, kdy Klement Gottwald odstartoval následující totalitu větou: ‚Právě jsem se vrátil z Hradu...‘ Nechceme se dostat do podobné situace. V říjnu proběhnou důležité volby do Poslanecké sněmovny a poté i volby prezidentské. Chceme, aby směřování naší republiky bylo svobodné, demokratické a klidné,“ píší na sociální síti Facebook organizátoři demonstrace.

Jejich akce tedy není namířena jen proti Andreji Babišovi, ale také proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svůj hlas pozvednou také proti oslabování role médií, se kterým se prý teď potýkáme.

„Demokratická dělba moci a obzvláště svoboda médií je narušována. Ministr financí útočí na novináře a nazývá je bez důkazů ‚zkorumpovanou pakáží‘. Hrozí situace, že ve volbách v říjnu nasbírá bezprecedentní kombinaci moci do svých rukou. Co bude provádět potom? Prezident s ministrem financí spolupracuje a dlouhodobě útočí (nejen) na veřejnoprávní televizi, a jeho nadbíhání přáním diktátorů z Východu je známé po celé Evropě,“ doplňují organizátoři.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Akci pořádají Politika a Svědomí, OPEN DOORS, Kaputin - Demokraté, zastavme Putina, East European Information Centre - EEIC, Spolek Podhradí, Proti projevům nenávisti, Setkání dobré vůle, Východoevropský klub, Vraťte nám stát. Demonstrace začne 25. února ve 13:30 uprostřed Václavského náměstí v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

8:30 U Pirátů padlo: Zdanit nemovitosti, ať můžeme rozdávat úplně všem

Pirátská strana v rámci své pracovní skupiny přednesla návrhy řešení na zvýšení příjmu státního rozp…