„Starší muži neevropského vzhledu“ objímají mladé studentky. Polská kauza, která může poškodit George Sorose

25.12.2018 19:00

Naši slovanští sousedé na sever od nás řeší potenciální skandál, který se týká studentů. Jde o školský projekt Euroweek Foundation. Unikly fotografie, na kterých se „starší muži neevropského vzhledu“, zřejmě učitelé na kurzech, objímají s mladými polskými studentkami. O problému informoval server časopisu Reflex.

„Starší muži neevropského vzhledu“ objímají mladé studentky. Polská kauza, která může poškodit George Sorose
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

Na fotografiích, které zveřejnila reportérka katolického rádia Maryja Zuzanna Dąbrowska, je možné vidět mladé dívky objímající se s dospělými muži, nicméně polský lokální politik Dariusz Matecki ze strany Právo a spravedlnost prý zveřejnil krátké video, na kterém jedna z účastnic Euroweeku popisuje, jak její spoluúčastnici měl jeden ze zahraničních účastníků posílat videa, jak masturbuje.

 

 

Polští politici už údajně hodlají celý problém prošetřit. Podle poradce prezidenta prof. Andrzeje Zybertowicze je potřeba zjistit, zda nedocházelo ke zneužívání dívek. Také dodal, že pokud by šlo o katolickou církev, byla by reakce médií mnohem hysteričtější.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18935 lidí

Podle Reflexu polská nadace Euroweek vydala tiskové prohlášení, v němž odmítla veškerá obvinění a zdůraznila, že studenti jsou po celou dobu pobytu pod dohledem učitelů či rodičů. Obvinění označují jako „fake news“ a kontroly, které na ně byly směřovány po podezření, „nenašly žádných nepravostí“.

Někteří studentští účastníci projekt Euroweek Foundation brání a prohlašují, že během jeho absolvování nezažili žádné obtěžování apod. Na jeho podporu už na Facebooku založili stránku Save Euroweek. Mnohé školy však začaly odstraňovat ze svých webových stránek informace a fotografie o účasti na projektu Euroweek.