„Tak tohle ne!“ Právník a poslanec ODS se postavil iniciativě Chcípl PES. Peklo pokračuje

16.02.2022 16:29 | Kauza

Hnutí Chcípl PES vyzvalo své příznivce, aby protestovali před trvalými bydlišti poslanců. Na Facebooku zveřejnilo adresy těch, kteří hlasovali pro přijetí pandemického zákona. Následně byly adresy vyměněny za sídla poslaneckých kanceláří. I přesto se našla řada těch, kteří zástupcům dolní komory otevřeně vyhrožovali například na Twitteru. ParlamentníListy.cz v té souvislosti získaly vyjádření poslance ODS Pavla Staňka, místopředsedy mandátového a imunitního výboru, jehož adresa se na popsaném indexu objevila také.

„Tak tohle ne!“ Právník a poslanec ODS se postavil iniciativě Chcípl PES. Peklo pokračuje
Foto: archiv redakce
Popisek: JUDr. Pavel Staněk, poslanec ODS

„Na tvrdé názorové střety, na hloupé posměšky, na sprosté nadávky jsem zvyklý. Ale aby někdo veřejně vyzýval ostatní k narušování soukromí mého a mé rodiny, jako to činí „hrdinové“ anonymně se skrývající za iniciativou Chcípl PES, to je i na mě celkem silné kafe. Zveřejnit soukromé adresy poslanců, podporujících novelu pandemického zákona, a vyzývat k demonstracím před jejich domovy, musí vyžadovat opravdu hodně silný žaludek,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Staněk.

O údajném hrdinství autorů podle jeho vyjádření svědčí i to, že později zveřejněné adresy domovů poslankyň a poslanců kvapně změnili na adresy jejich regionálních kanceláří.

„Myslím, že úkolem politiků je nepodlehnout diktátu ulice, protože to, co pokřikuje dav na demonstracích, nemusí být autentický názor většiny společnosti. Demonstrující iniciativa je hlučnou, a tedy slyšitelnou skupinu, již bohužel velmi vydatně přiživují někteří politici, kteří rádi naskakují na populistickou notu. To pokládám za zvlášť hanebné, protože v boji s covidem je potřeba lidi spojovat, ne rozdělovat. Co ve společnosti skutečně autenticky převládá, je vyčerpání, únava a jistá otrávenost z dvouletého covidového maratonu,“ uvádí Staněk v komentáři pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…