„Ten až začne zpívat...“ Bolehlav pro STAN: Už je venku opravdu mnoho

16.06.2022 9:31

V souvislosti s korupční kauzou kolem náměstka pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Petra Hlubučka (STAN) a bývalého spolupracovníka známého českého zločince Radovana Krejčíře Michala Redla, který měl v minulosti prokazatelný vliv i vazby na vedení hnutí STAN, se objevují další informace. Padají slova jako KONSPIRACE, ŠIFROVANÉ TELEFONY, ODPOSLECHY atd.

„Ten až začne zpívat...“ Bolehlav pro STAN: Už je venku opravdu mnoho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček(STAN)

Server SeznamZprávy přišel se zjištěním, že se Hlubučkova a Redlova korupční skupina scházela ve dvou pražských bytech, kde probíhala utajená jednání za nejpřísnějších bezpečnostních opatření.

„Tady se odehrávala klíčová jednání, na nichž Hlubuček, Redl a další plánovali, jak vytáhnout miliony z Dopravního podniku hlavního města Prahy, Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo ze středočeské správy silnic,“ píší redaktoři Seznamu.

Ti také získali policejní dokumenty, které schůzky popisují. „Michal Redl se zde za přísné konspirace pravidelně setkával s dalšími členy organizované skupiny,“ píše se v dokumentu.

Podle policistů si nynější obžalovaní počínali velmi opatrně a snažili se předejít tomu, aby se kdokoli o jejich činnosti mohl něco dozvědět.

„Používali zašifrované telefony, nechávali si odborně zjišťovat, jestli nejsou odposlouchávaní doma nebo v autech, při hovorech pouštěli hlasitou hudbu a zapisovali si registrační značky těch aut, která se jim zdála podezřelá – pro případ sledování,“ píše SeznamZprávy.

Podle policistů se Redlovi podařilo prosadit do vedení dopravního podniku člena představenstva Mateje Augustína a přes něj změnit systém vymáhání nezaplacených pokut za účelem požadování úplatků po exekutorech.

„Skupina byla podle kriminalistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu roztažena i na středočeské silnice. Dokázala si získat Jana Lichtnegera, ředitele Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Scénář zněl: Ředitel Lichtneger bude naoko hledat úspory v investicích a znervózní tím pět velkých stavebních firem, které mají s krajem dlouhodobé smlouvy na opravy silnic a odklízení sněhu. A firmy se tak nechají snáz přesvědčit k úplatkům,“ píší redaktoři SeznamZprávy.

Případ tak vrhá špatné světlo i na rozhodnutí Rady Středočeského kraje (ODS, STAN, Piráti, Spojenci), která Lichtnegera do funkce jmenovala. Radním pro dopravu byl tehdy současný ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

V souvislosti s touto kauzou se ale začíná mluvit ještě o jednom úhlu pohledu. Tím je obava, že by Petr Hlubuček začal na policii vypovídat a rozkryl by případná další pochybení, korupci či klientelismus.

Server PrahaIN o tom informoval a zveřejnil následující vyjádření:

„Pokud by Hlubuček začal mluvit, určitě by to mohlo být hrozně zajímavé, jelikož si nepamatuji od dob Romana Janouška, že by byl někdo tak pracovitý, a to ve všech směrech,“ dodal neurčitě. „Nechci nic říkat, když jsem žádného medvěda neporcoval, ale pochybuji, že by se Hlubuček čas od času nemusel domlouvat s ostatními,“ sdělil serveru jeho zdroj.

„Řeknu, že jedna věc je náš dopravní podnik, druhá věc je magistrát, třetí věc jsou Lysolaje, čtvrtá je centrum Prahy, pátá městské firmy,“ přiblížil ten samý zdroj pro PrahaIN, kam až sahal údajný Hlubučkův vliv.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

21:32 Co bude se Škodovkou? „Němci nejsou milosrdný národ,“ řekl Holec. A dal štulec Pekarové

Hostem pořadu Podtrženo, sečteno na XTV.cz u moderátora Luboše Xavera Veselého byl komentátor Petr H…