„To bych nikdy neschválil!“ Předvolební zásek. Rakušan potopil kampaň ODS

05.05.2024 12:54 | Monitoring

Do kampaně před evropskými volbami se vložil už i prezident republiky Petr Pavel, jenž uvedl, že antikampaň Spolu, respektive ODS, na niž je registrovaná, je nefér a nebezpečná. Ministr vnitra Vít Rakušan v nedělní Partii prohlásil, že jeho hnutí STAN by do takové antikampaně nešlo. „Tato vláda se rozhodla, že s každým svým oponentem po bolševicku zatočí. Přitom do Ruska jezdili zejména politici ODS jako do sámošky,“ řekl v pořadu místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček. Rakušan poznamenal, že příliš „fňuká“.

„To bych nikdy neschválil!“ Předvolební zásek. Rakušan potopil kampaň ODS
Foto: Screen: CNN Prima NEWS
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan v pořadu Partie.

Za měsíc budeme spolurozhodovat o nové podobě europarlamentu. Už nyní se předvolební kampaň vyostřuje.

Vicepremiér Vít Rakušan ale odmítá, že se z voleb do Evropského parlamentu může stát referendum o vládě, jak slibuje opozice. „Tohle nebude referendum o vládě, někdo se o to samozřejmě pokouší, zanáší do toho mnoho strachu a obav. Kampaň určitě tvrdá bude,“ řekl ministr vnitra.

Uskupení Spolu zparodovalo slogan hnutí ANO „Česko, pro tebe všecko“ na „Rusko, pro tebe všecko“, což místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) odmítl: „Útok v době, kdy je zde válka a kdy jsme Rusko odsoudili jakožto agresora a podpořili celou řadu věcí spojených s Ukrajinou, je něco, co zde historicky nebylo v takové míře,“ řekl opozičník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tyhle bilboardy jsou mimořádně hnusné, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseRaceka , 05.05.2024 13:46:28
před pár lety dostal jeden řidič autobusu půl roku ta přimalovaná tykadla .. což si odseděl. Kdybych to měl srovnat, tak význsamem a odporností by to měl soud odměnit doživotím, když vyšší trest není povolen, že. ¨kam tahle sebranka klesla? A to vykřikují něco o své čestnosti, pravdomluvnosti a tak, že ano. Zas nás čekají cinknuté volby, jak už po několikáté.

|  22 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…