„Třiďme odpad a ne lidi.“ „Odmítněme vetřeleckou invazi.“ V Táboře se potkaly dvě demonstrace a těžkooděnci měli práci

12.03.2016 19:45 | Zprávy
autor: David Hora

REPORTÁŽ S transparenty v ruce vyrazili dnes do táborských ulic účastníci pochodu proti xenofobii. Na náměstí T. G. Masaryka se střetli s demonstranty proti migraci, za okamžité vystoupení z Evropské unie a za svrchovaný český stát. Střet se obešel bez fyzických útoků, ozývaly se pouze hlasité výkřiky.

„Třiďme odpad a ne lidi.“ „Odmítněme vetřeleckou invazi.“ V Táboře se potkaly dvě demonstrace a těžkooděnci měli práci
Foto: David Hora
Popisek: Lidé v Táboře podpořili přijímání uprchlíků

„Třiďme odpad a ne lidi“, „Žij a nech žít“, „I my jsme utíkali“. Takové transparenty nesli v rukou účastníci pochodu proti xenofobii. Svolali ho táborští aktivisté ve spolupráci s iniciativou Zleva proti xenofobii. Průvod vyšel z Husova náměstí a procházel náměstím T. G. Masaryka, kde právě v ten okamžik probíhala akce Tábor lidu v Táboře, kterou pořádala místní organizace Národní demokracie v Táboře společně s Generací identity. Obě skupinky od sebe drželi na dostatečnou vzdálenost těžkooděnci.

„Nedej náckům žádnou šanci“, „Třiďme odpad a ne lidi“ – takové a další výkřiky se ozývaly ze strany účastníků pochodu proti xenofobii, kterého se zúčastnily i děti. Výměna názorů obou táborů nakonec vyústila hlavně ve vulgární výkřiky a nadávky. Přesto policie oba tábory od sebe dokázala udržet.

„Účast hodnotíme spíše v desítkách osob nežli ve stovkách. Policisté doprovázeli průvod, který šel z Husova náměstí směrem na Parkány. Na chvilku si obě skupiny na náměstí T. G. Masaryka vyměňovaly nahlas své názory, nicméně bez nějakého narušení veřejného pořádku,“ řekl policejní tiskový mluvčí Jiří Matzner.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…