„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči

19.06.2021 4:45 | Ze sítí

ParlamentníListy.cz oslovil rodák z Telče, který byl podle svých slov účastníkem nedávné akce předsedů koalice SPOLU. Šlo o Petra Fialu, Mariana Jurečku a zástupkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. Politici se měli vydat do Pivovaru Trojan Telč, který vaří pivo podle původních receptur. Co našeho čtenáře zaskočilo, že nám musel napsat? Prý fakt, že pili nealko pivo. Podle dotyčného pisatele Karla M. takto podpora českých firem nevypadá.

„Tvl. Fiala s tou kráskou z TOPky přišli do pivovaru a dali si birell! Šlechta v saku, musel jsem odejít!" Svědek o kampani SPOLU v Telči
Foto: facebook.com/petr.fiala1964
Popisek: Zástupci pravice v Pivovaru Trojan Telč

Anketa

Vadí vám, že se Jaromír Jágr nechce nechat naočkovat proti covidu-19, protože prý má dostatek protilátek?

5%
88%
hlasovalo: 13301 lidí
„Jako byste se vydali na Matějskou a měli s sebou vlastní trampolínu,“ opřel se do zástupců SPOLU náš čtenář. „Víte co, já je viděl přicházet, to bylo, jak když jde nějaký fotbalový management. Div že se nezametaly chodníky, přišlo mi to trochu komický. Navíc měli všichni společenské oblečení, saka, to ji v tom vedru fakt museli mít jak z praku, protože naše pivo je silný a vynikající,“ zastal se Karel M. oblíbeného lokálu.

Když prý politické trio a jejich kolegy viděl, musel odejít. „Mně to přišlo takový moc inscenovaný, ačkoli ta předsedkyně TOPky je kočka, to je ale už lepší ten Babiš, který si vezme tričko a jde se vymočit za strom,“ dodal v narážce na premiéra.

ParlamentníListy.cz se proto po několika dnech opět vydaly na profil Petra Fialy na Facebooku, aby citovaným slovům dodaly rámec. Jak jsme už informovali, zástupci SPOLU poctivě objíždějí místa po celé republice, kde hovoří se zaměstnavateli, jejich lidmi i lokálními politiky. Jak jsme rovněž uvedli, na řadě fotografií jsou k vidění pouze předem připravení hosté.

Nejinak tomu bylo v Telči.

Na snímku, který opravdu zachycuje politickou garnituru na pivu, je k vidění i nealkoholické pivo značky Birell. O něj však nejde. Faktem totiž zůstává, že koalici SPOLU chybí přirozená podpora lidí. Ze snímku vyplývá, že kromě Petra Fialy se ke stolu usadil senátor Miloš Vystrčil, kandidátka koalice Martina Lisová nebo starosta Vladimír Brtník. Obyčejná podpora z ulice chyběla.

Nešlo pouze o Telč.

Předem domluvená byla taky návštěva ve firmě Vývoj. Ta vyrábí oděvy a Petr Fiala si tam prohlédl provoz. „Místopředseda představenstva Vítězslav Šalanda je odhodlaný dostat Vývoj zpět na předcovidová čísla. Kromě covidu ale firmě škodí také nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců, proto jsme hodně mluvili o tom, jak vylepšit české školství,“ poznamenal k tomu zástupce ODS. Za tento status si připsal jen 118 lajků. Ještě míň, necelých padesát, jich pak obdržel za další příspěvek.

„Paní ředitelka Alena Řehořová nás provedla jednou ze čtyř budov Integrovaného centra sociálních služeb v Jihlavě. Město se rozhodlo zastřešit jednotlivé sociální služby v jedné organizaci. Klienti tak mají jistotu, že vždy dostanou přesně takový servis, jaký zrovna potřebují,“ uvedl Fiala až křečovitě a bez jakýchkoli emocí.

Petr Fiala na inscenované fotografii ze dne 17. června v Jihlavě. Bez příznivců, s politickými kolegy. Druhá fotografie je z FB expolicisty Roberta Šlachty.

Až směšně působí fotografie předsedy ODS v jihlavském skateparku, kde nikdo není. „Pumptrack, skatepark a workout. Že těm slovům skoro nerozumíte? Nevadí, v Jihlavě se ukazuje, že cílová skupina jim nejen rozumí, ale umí se v nich i výborně zabavit. Tohle se městu opravdu povedlo. Společně s Evou Decroix a Zbyňkem Stejskalem nás areálem provázel náměstek místní primátorky Petr Ryška, který měl na starosti stavbu pumptracku,“ dodal Fiala. Vysloužil si 66 zdvižených palců a sedm komentářů.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25329 lidí
Je vidět, že osobní kampaň v případě koalice SPOLU spíše nefunguje.

Už v minulém textu jsme přinesli srovnání se Šlachtovou Přísahou. Zajímala nás zejména účast na mítincích nebo jiných agitačních akcích.

Oproti Petru Fialovi má Robert Šlachta, jak jsme napsali, jednu zásadní výhodu. Na akcích Přísahy je poměrně dost zvědavců. Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová nabízejí prakticky jen takové fotky, kde jsou předem připravení hosté, či momentky. Ani na nich ovšem není vidět jakýkoli zástup příznivců zmíněné politické trojice. Dokonce i ze snímku uprostřed libereckého náměstí Dr. Edvarda Beneše vyplývá, že kromě uvedených poslanců tam není nikdo další. Přitom byl všední den a krásné počasí.

Rozjetá kampaň koalice SPOLU působí navenek dobře. Fotografie jsou ostré, barevné, obsah je aktualizovaný a pečlivě spravovaný. Voliče však příliš nezajímá. Nejvíce lajků si totiž Fiala a spol. připisují především za kritiku vlády Andreje Babiše, nikoli za své budoucí plány.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Zdeněk Nekula byl položen dotaz

Co děláte proti zdražování potravin?

A prosím, buďte konkrétní. Zatím jen sledujete marže a cena potravin dál roste. Navíc, jak zjistím, kdo má jak vysokou marži? Vím, že odmítáte plošná opatření, ale podle mě nepřicházíte z žádnými? Proč třeba aspoň nepomůžete zemědělcům a farmářům, aby nemuseli zdražovat a uživili se? Děkuji za konkr...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

19:05 Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zahájil svým proslovem formou videohovoru letošní setkání S…