„Upocený had Kiska. Žerou Slováci seno?“ Neuvěřitelný text od politika

14. 2. 2019 11:20

Ľuboš Blaha, slovenský poslanec a marxistický filozof, se opět rozhodl obšťastnit své příznivce a sepsal dlouhý příspěvek, ve kterém se trefuje do Andreje Kisky a Mikea Pompea a shrnuje události posledních dnů, zvláště krize ohledně ústavních soudců, kterým končí mandát. Ale najdou se i špičky na adresu Venezuely nebo varování před mobily Huawei.

„Upocený had Kiska. Žerou Slováci seno?“ Neuvěřitelný text od politika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska

Slovenští poslanci předevčírem hlasovali o kandidátech na ústavní soudce. Expremiér a předseda vládní strany Směr Robert Fico ale kandidaturu vzdal. Od koaličních stran SNS a Most-Híd se dozvěděl, že by ho poslanci kandidátem stejně nezvolili. Bývalý premiér také přiznal, že chtěl Ústavnímu soudu přímo předsedat, píše slovenský Denník N. Fico jen několik desítek minut před začátkem volby kandidátů na Ústavní soud pohrozil, že pokud koaliční vládní strana Most-Híd zvolí kandidáty na ústavní soudce ve spolupráci s opozicí, bude to mít vážné následky pro budoucnost vlády. Jak píše iRozhlas, pokud slovenský parlament v prvních dvou kolech voleb nevybere 18 kandidátů na ústavní soudce, bude se muset v příštích měsících konat nová volba. Stoupla by tak pravděpodobnost, že alespoň část soudců ústavního soudu bude jmenovat až nová hlava státu. Do nové volby kandidátů na soudce ústavního soudu by se mohl přihlásit také Fico.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20048 lidí

Ľuboš Blaha pak dění okolo Ústavního soudu a další věci komentoval na Facebooku.

„PŘEDSTAVTE SI, JAK SE MUSEL KISKA TVÁŘIT

Za prvé, jsem upřímně rád, že jsme se konečně dohodli na tom, že Smer neumožní podvodníkovi z prezidentského paláce vybírat ústavní soudce. Jen jedno mě mrzí: že jsem neviděl v přímém přenosu ten protáhlý ksicht upoceného hada, když se tu zprávu dozvěděl. Ten musel být naštvaný. Už si toho zkazil dost, Kisko, ruce pryč od ústavního soudu. Yes!“ vysmál se Blaha slovenskému prezidentovi.

„FICO TO DAL NA PÁNA“

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20048 lidí

„Za druhé, mrzí mě, že celou volbu ústavního soudu mrchy z opozice a žoldáci Penty z médií přeměnili na inkviziční tribunál proti Robertu Ficovi. Bylo to nedůstojné, hloupé a účelové. Fico dnes ukázal, jak moc jsou mu salám. Stáhl kandidaturu a tím vlastně vzkázal všem zdivočelým liberálům jednu věc: chcete boj, budete ho mít. Jako člověk jsem Ficovi přál, aby se stal předsedou ústavního soudu, ale upřímně, je dobře, že je zpátky v ringu a půjdeme nemilosrdně do nich. Už ta šikana, lynč a ponižování stačily – okusíte vlastní medicínu, těžce,“ chválil Blaha svého předsedu.

„CHCE OPOZICE ZNEFUNKČNIT ÚSTAVNÍ SOUD?

Do třetice, nikdo nikomu nebrání, abychom prodloužili funkční období současných ústavních soudců, dokud se Kiska nevystěhuje z prezidentského paláce, jde v zásadě jen o pár týdnů. Pokud opozice nechce paralyzovat ústavní soud, tak toto řešení podpoří. My jim rozhodně sluníčka za ústavní soudce nezvolíme, na to ať rovnou zapomenou. Tady jde přece o Slovensko a při vší úctě, na ústavní soud nemohou jít redaktorky Deníku N a podobná havěť, to ani nežertujme,“ dodává Blaha.

„STAČILO!

Za čtvrté, všechny problémy s ústavním soudem jsme mohli mít vyřešené, kdybychom využili nejdemokratičtější řešení, jaké nabízí venezuelská opozice za podpory USA a EU – jednoduše se mohl někdo prohlásit sám za předsedu ústavního soudu – jako americký tajtrlík Guaidó v Caracasu za prezidenta – a mohlo to být vyřešené. Nebo je to demokratické, jenom když to chtějí Američani?

Samozřejmě, žertuji. Je jasné, že jediná demokratická cesta, jak zvolit soudce ústavního soudu, je tajná volba v parlamentu. Při personálních volbách to tak vždy bylo, aby se chránil svobodný výkon mandátu poslance. Ale odteď to není v pořádku, protože Fico. Fuj, takový účelový hnus.

Fotogalerie: - Kiska se Zemanem v Terezíně

Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident ...
Národní památník Terezín
Kříž s trnovou korunou v Národním památníku v Tere...
Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident ...
Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident ...
Davidova hvězda v Národním památníku v Terezíně

Osobně jsem zklamán z toho, jak se chovají Maďaři – jako sorry, ale dělat si politickou kampaň na hejtování koaličního partnera, uf, to už je fakt síla. Už toho mám akorát tak po krk,“ zakončil téma ústavního soudu Blaha.

„POMPEO DOHOVOŘIL A DAV ZABURÁCEL

Za páté, aby to nebylo jen o ústavním soudu, mimořádně dobře jsem se bavil nad tím, jak dnes v Děvíně přednesl americký ‚velikán ducha‘ Pompeo projev o zlém komunismu a zatleskalo mu celých šest lidí nad 70 let.

Při vší úctě k přítomným šesti dědečkům, přes 5 milonů Slováků by na Pompea akorát tak bučelo. Ty nevíš nic o socialismu, Pompeo, tak nekecej. Jdi vysvětlit všem těm statisícům Slováků, co přišli o práci, důstojnost, domov a bezpečí, jaká úžasná věc je americká svoboda – vysmějí se Ti.

Protože svoboda, to nejsou tvoje kecy, ale práce, vzdělání, důstojný dúchod, bydlení a zdravotní péče. To je skutečná svoboda! A toto socialismus lidem dal a kapitalismus vzal. Už chápeš, Mike, proč ti tleskalo jen 6 lidí?“ obořil se Blaha dále na amerického ministra zahraničí.

„NO JASNĚ, HUAWEI JE ZLO, A iPHONE JE COOL… ARE U KIDDING ME?“

Fotogalerie: - Týrání zvířat ve sněmovně

Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...
Novela zákona o týrání zvířat ve sněmovně. Poslanc...

Za šesté, je suis Huawei. Už to ti Američani s hejtem proti Číně přehnali. Mám sto chutí si jít koupit čínský mobil, protože tohle je ze strany USA jen odporná obchodní válka. Už nestačí, že nás tahají do nenávisti proti Rusku, ale ještě musíme povinně hejtovat i Čínu. Z té Ameriky vychází neuvěřitelný plevel. To jako fakt někdo věří tomu, že mobily Huawei zneužívá Čína na odposlouchávání Slováků, ale americký iPhone je pro uživatele čistokrevná ‚security‘? Si myslíš, Mikeu, že Slováci žerou seno?

Tak buď odposloucháváte všichni, nebo nikdo – ale tvářit se, že zlá je jen Čína a americký Velký bratr nikdy nezneužil žádná data, to ti možná uvěří Tvůj pudlíček Guiadó, ale ne normální lidi na Slovensku.

MÁTE, CO JSTE CHTĚLI, LIBERÁLOVÉ,“ zakončil Blaha svůj dlouhý příspěvek s tím, že skutečný boj teprve začíná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

6:52 Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

V úterním Duelu Jaromíra Soukupa promluvili bezpečnostní expert Andor Šándor a konzultant izraelské …