„Situace s covidem se ve světě opět zhoršuje. U nás to zatím neplatí, ale zase máme rezervy v očkování, proto tyto aktivity vítám. Budeme chtít naočkovat co možná největší procento populace a k tomu budeme využívat různé pobídky i inzerci v médiích, abychom vyvrátili různé nepodložené fámy o očkování, které se ve veřejnosti často šíří. Podle našich statistik v počtu úmrtí na covid, v nich figuruje až 97 procent neočkovaných lidí. Nevím, jaký větší důkaz by odpírači vakcinace vlastně chtěli, “ uvedl mimo jiné český premiér Babiš.
Na Vítkovsku lidé tuto iniciativu se zájmem uvítali a i přes nepřízeň počasí se utvořila před mobilním očkovacím centrem u místního kulturního domu dlouhá řada zájemců. Ti si mohli vybrat mezi dvěma vakcínami, a to mezi preparáty od firmy Johnson&Johnson nebo Pfizer/BioNTech. Účinné látky pak místním aplikovali zdravotníci z Fakultní nemocnice v Ostravě (FNO), konkrétně členové jejich výjezdního týmu, které ale tentokrát doprovázel i jejich ředitel Jiří Havrlant, včetně hejtmana MSK Ivo Vondráka a náměstka pro zdravotnictví Martina Gebauera.
„Já si to určitě chválím, nemusím se nikde složitě registrovat a pak ještě někam jezdit. Dnes dostanu svoji první dávku očkování,“ konstatoval pro ParlamentniListy.cz jeden z místních zájemců – dvaapadesátiletý Marek z Vítkova. Podobně si tyto aktivity pochvaloval i přibližně stejně starý Stanislav, který se dostavil k vakcinaci i se svým dospělým synem. „Líbí se mi to, nechám se i s klukem očkovat vakcínou Johnson&Johnson, která je jednorázová. Nemusí se nikam cestovat jako třeba za testy, které pro nás dělají jen v Novém Jičíně a Opavě,“ sdělil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.



