„Vy tady říkáte, že občan je ovce, která si kupuje něco, co nechce číst?“ Chvojka a Chalupa se v přímém přenosu hádali kvůli novinám

10.05.2017 19:51 | Zprávy

Poslanci při dnešní debatě o vicepremiérovi Andreji Babišovi a podivných nahrávkách o materiálech pro deník MfD vyslovovali mnohdy perly. Za debatním pultíkem totiž padala slova jako pindy a čičmundy. Také došlo na hodnocení obsahu samotné MfD a také Lidových novin. Ty dříve patřily právě Babišovi, letos v únoru ale Babiš společnost Mafra, která noviny vydává, předal do svěřeneckého fondu.

„Vy tady říkáte, že občan je ovce, která si kupuje něco, co nechce číst?“ Chvojka a Chalupa se v přímém přenosu hádali kvůli novinám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jan Chvojka

„Možná panu Zlatuškovi v jeho nabubřelosti a v jeho hlouposti a v jeho primitivismu ušla jedna dost podstatná věc, že o kauze Beretta psaly opakovaně Lidové noviny. Lidové noviny do každé rodiny,“ jala se hodnotit dnes v Poslanecké sněmovně úroveň Lidových novin poslankyně ODS Jana Černochová. Tím zadělala na další proslovy zákonodárců.

Ti se již několik hodin hádají o nahrávkách, na kterých Andrej Babiš hovoří s novinářem Markem Přibilem o materiálech připravovaných na politické rivaly. Celkem tři nahrávky z jejich debat ale zveřejnila na sociálních sítích prozatím neznámá skupina, jež si říká Julius Šuman. Na té poslední, která se objevila v pondělí, novinář Přibil zřejmě nabízí Babišovi dokumenty, které podle něj pocházejí z policejního vyšetřování kauzy Beretta týkající se vynášení informací z trestního spisu.

Co když to šlo přes Babiše?

Někdejší ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v souvislosti s tím zdůraznil, že kauza Beretta se dostala kdysi právě na stránky Lidových novin. „Je tady podezření. Co když to nešlo od chlapců z Olomouce, ale přes Babiše? To je vážná hra,“ zadumal za debatním pultíkem exministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …