„Z Evropy si domov neuděláte, vraťte se do své vlasti!“ Mladí Francouzi blokovali cestu migrantům. Takto dopadl jejich vedoucí

31.08.2019 10:20

Stovka mladých příslušníků krajně pravicového hnutí Generace identity vystoupala v dubnu 2018 na hranici Francie s Itálií v Alpách. Tam se rozhodli udělat zeď vůči migrantům, aby jim ukázali, že ve Francii nejsou vítáni. Nyní dostali trest. Píší o tom Lidové noviny.

„Z Evropy si domov neuděláte, vraťte se do své vlasti!“ Mladí Francouzi blokovali cestu migrantům. Takto dopadl jejich vedoucí
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Mladí lidé byli tehdy vybaveni helikoptérami, plakátem a symbolickou hranicí, kterou vytvořili ze záchytných sítí. „Z Evropy si domov neuděláte, vraťte se do své vlasti,“ hlásali. Někteří dokonce zůstávali na vrcholcích hor dva měsíce. Příchod migrantů se snažili zastavit i na sociálních sítích.

Nakonec se jejich snaha dostala až před soud, a to proto, že byli podezřelí z ohrožování či násilného napadání migrantů z rasistických důvodů. Před soud pak nakonec předstoupili kvůli tomu, že vykonávali činnost, která mohla v očích veřejnosti vzbudit dojem, že jde o aktivitu státních orgánů. 

Ve čtvrtek pak soud rozhodl o trestu pro předsedu hnutí ve výši šesti měsíců vězení, pokutu dva tisíce eur a pětiletý zákaz ucházet se o veřejné funkce. Celá organizace pak má zaplatit 75 tisíc eur. Obžalovaní se rozhodli podat odvolání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

19:05 Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

Publicista Petr Štěpánek reaguje na prohlášení senátora Marka Hilšera, že bude znovu kandidovat na p…