„Zabiju tě. Vykuchám ti psa!“ Toto je prý exkluzivní část Prahy. Ale když se setmí, venku jde vážně o zdraví

28.05.2017 9:50 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Pražské Vinohrady jsou považovány za jednu z nejexkluzivnějších rezidenčních čtvrtí v české metropoli s nejvyššími cenami bytů. Jenže se zdá, že v některých oblastech je to už minulostí. Tedy nikoli ceny, ale luxusní prostředí. Mnohá místa okupují feťáci, napadají obyvatele a policie s tím prý nic nedělá. ParlamentníListy.cz přináší šokující svědectví.

„Zabiju tě. Vykuchám ti psa!“ Toto je prý exkluzivní část Prahy. Ale když se setmí, venku jde vážně o zdraví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista kontroluje bezdomovce

Byt pro pohodlné živobytí tříčlenné rodiny v Londýnské ulici v srdci Vinohrad se dá pořídit klidně i za víc než 10 milionů korun, byt 3+1 k pronájmu klidně za 30 tisíc měsíčně. Londýnská ulice, kousek od dvou stanic metra, s veškerým vybavením, patří k nejdražším místům k životu v oblasti. Dokonce je tu základní škola.

Zdálo by se, že díky všem zmíněným faktorům bude zajištěna také adekvátní bezpečnost a čistota prostředí. Pravdou však je naprostý opak. Před domem arcidiecézní charity v Londýnské se už řadu měsíců schází feťáci. Dle svědectví konkrétních lidí nejde o žádné bojácné jedince, kteří si zde potichu „šlehnou“ vytouženou dávku.

Podle výpovědí, které jsme zmapovali, jde o brutálně agresivní dno společnosti, které neváhá bezdůvodně napadat kolemjdoucí obyvatele. Na předzahrádce sídla charity se jich pod keřem sejde klidně i deset najednou. Většinou v noci. Svítí si čelovou baterkou, aby se jehlou trefili přímo do žíly. Stříkačky se válí po okolí, chodníku nevyjímaje. Hned ráno tou samou cestou chodí děti do základní školy, která je vzdálena pouhých 100 metrů.

Feťáci si svítí čelovkou, aby se trefili do žíly

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Dnes zveřejnil Hrad informaci, že prezident Pavel kvůli své nesoučinnosti vlády v otázce summitu NAT…