,,Zavřít mu hubu, aby se do toho nes..." Válka v ODS o Pavla Novotného: Vysoká hra

11.05.2020 10:01 | Zprávy

Je to už nějaký čas, co spory o druhou světovou válku (konkrétně přirovnání k židovskému výboru) stály místo v ODS Václava Klause mladšího. A nyní se o ni přou další politici ODS, starosta Pavel Novotný a Jan Zahradil. Od europoslance zaznělo, že Novotný blábolí a "zmeškal příležitost mlčet", starosta se zase do Zahradila pustil, že straně ztrácí hlasy a je "zombie". Prý bude muset Zahradilovi "zavřít hubu".

,,Zavřít mu hubu, aby se do toho nes..." Válka v ODS o Pavla Novotného: Vysoká hra
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Starosta Pavel Novotný

Starosta Pavel Novotný z ODS na sebe v posledních dnech upozornil zejména slovní přestřelkou s poslancem Jaroslavem Foldynou v Aréně na TV Barrandov. Kdo tuto debatu ovšem ostentativně ignoroval, byl europoslanec Jan Zahradil. „Že se včera porval Foldyna s Novotným (nebo naopak) u Soukupa, jsem si tudíž přečetl na Facebooku, jsem nadšen, že jsem to neviděl a neuvidím a že tak nebudu účasten rozboru blábolů ani jednoho z nich,“ napsal ve čtvrtek.

Již dlouho se vede debata, zda Pavel Novotný se svým stylem vyjadřování a excesy do strany založené Václavem Klausem starším patří, nicméně stejné debaty se čas od času vedou i u europoslance Jana Zahradila. A jak to tak vypadá, dostali se oba politici do křížku.

Novotný komentoval Zahradilův výrok: „To už dorazily ty davy voličů, co přilákal Pavel Novotný.“ Kontext nedodal, nicméně se zřejmě jedná o nedávno publikované výsledky průzkumu, ve kterém ODS ztrácí na Piráty 4,5 %. Novotný k tomu dodal, že Zahradil by neměl „promarnit příležitost mlčet“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kas

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…