393 tisíc za 6 dní radovánek v exotice. Z erárních peněz. A ještě v opravdu blbé době

15.04.2020 15:33

V politice stojí proti sobě, ale v soukromí jezdí na společné zahraniční cesty. Řeč je o komunistickém radním pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslavu Komínkovi a starostce Jirkova za hnutí ANO Darině Kováčové, kteří sice oficiálně stojí na opačných stranách barikády, ale v praxi je to poněkud jinak. Server Náš Region naznačil, že se tato dvojice setkává mimo jiné v posteli.

393 tisíc za 6 dní radovánek v exotice. Z erárních peněz. A ještě v opravdu blbé době
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Zastupitel KSČM Jaroslav Komínek

Komunista Jaroslav Komínek je radním Ústeckého kraje pro dopravu a starostka Jirkova Darina Kováčová (ANO) by ho jako opoziční zastupitelka měla kontrolovat a tepat ho za případné plýtvání s veřejnými prostředky. Jenže se zdá, že dáma pana radního příliš nekontroluje. Server Náš Region.cz naznačuje, že spolu mají pletky.

Anketa

Jak zatím hodnotíte výkon Stanislava Křečka jako ombudsmana? (Ptáme se od 15.4.2020)

95%
hlasovalo: 19081 lidí

Oba politici společně vycestovali do Vietnamu. Šestidenní zahraniční cestu si nechali zaplatit z veřejných prostředků. Cesta stála přes 393 tisíc korun. O složení delegace, která vycestovala, rozhodla rada kraje a podle serveru není jasné, podle jakých kritérií vybírala.

Kromě toho, že klíčem pro výběr členů delegace mohla být v tomto případě asi postel, je tu další kuriozita. Cestu krajským papalášům neorganizoval krajský úřad s 500 zaměstnanci, jak by si občan představoval. Navíc mimo jiné podle personálního auditu 100 úředníků z 500 zaměstnaných bere peníze na krajském úřadě za nic. Na zorganizování cesty si úřad najal firmu 1Big Europe a.s., která pro kraj podobné cesty organizuje od nástupu komunistů do čela kraje,“ napsal k tomu server.

Starostka Jirkova však vzkázala, že má svědomí čisté. V tom, že byla členkou delegace, nevidí problém. Rada kraje ji vybrala jako političku, která mluví anglicky, francouzsky a německy a doma v Jirkově prý udržuje s vietnamskou komunitou dobré vztahy, což pravděpodobně podle jejího názoru stačí k účasti v delegaci.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …