A co bude 17. listopadu? Umělci a aktivisté už zbrojí, plácek zamluvili i fanoušci Zemana

31.10.2016 6:44

Výročí 17. listopadu se blíží. Pražskému magistrátu na tento den již nahlásilo několik lidí organizaci protizemanovské akce. Předseda STAN Petr Gazdík, který organizoval akci na Staroměstském náměstí 28. října, však mezi nimi není. Píše o tom MF Dnes.

A co bude 17. listopadu? Umělci a aktivisté už zbrojí, plácek zamluvili i fanoušci Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman
reklama

„Vedu delegaci zemědělského výboru do Vietnamu, takže budu 17. listopadu mimo,“ uvedl Gazdík. Nic neplánuje ani prezidentský kandidát Michal Horáček, jenž se na Staroměstském náměstí ujal moderace akce. „Určitě se na některé z akcí objevím, ale vlastní organizovat neplánuji,“ zmínil.

Něco však zřejmě chystají umělci. Jedna z tváří, jež vyzývá k občanskému neklidu kvůli chování prezidenta Zemana, je herec a zpěvák Vojtěch Dyk, jenž na otázku, zda může prozradit, co konkrétního chystají na 17. listopad, odvětil, že nemůže. Společně s hercem Jiřím Bartoškou se však ve videu obrací na veřejnost, aby 17. listopadu lidé vyšli na náměstí a zvážili další kroky nutné na ochranu demokracie. 

Živo však zcela jistě bude na Hradčanském náměstí, kde organizuje protest s názvem Nezapomínáme! aktivista Jan Cemper. „Pozval jsem například profesora Martina C. Putnu,“ zmínil Cemper jméno historika, kterého odmítal Zeman jmenovat profesorem.

Na Václavském náměstí se pak má připomínat Den boje za svobodu a demokracii, do spodní části mají dorazit antiislamisté, stejně jako na náměstí Jana Palacha. Iniciativa Bezkomunistu.cz plánuje živý řetěz na Národní třídě a studentská část akademického senátu Univerzity Karlovy pořádá vzpomínkovou akci na Albertově, píší noviny.

Zamluvenou mají však i akci Zemanovi podporovatelé, a to v Letenských sadech. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …