A co bude 17. listopadu? Umělci a aktivisté už zbrojí, plácek zamluvili i fanoušci Zemana

31.10.2016 6:44

Výročí 17. listopadu se blíží. Pražskému magistrátu na tento den již nahlásilo několik lidí organizaci protizemanovské akce. Předseda STAN Petr Gazdík, který organizoval akci na Staroměstském náměstí 28. října, však mezi nimi není. Píše o tom MF Dnes.

A co bude 17. listopadu? Umělci a aktivisté už zbrojí, plácek zamluvili i fanoušci Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

„Vedu delegaci zemědělského výboru do Vietnamu, takže budu 17. listopadu mimo,“ uvedl Gazdík. Nic neplánuje ani prezidentský kandidát Michal Horáček, jenž se na Staroměstském náměstí ujal moderace akce. „Určitě se na některé z akcí objevím, ale vlastní organizovat neplánuji,“ zmínil.

Něco však zřejmě chystají umělci. Jedna z tváří, jež vyzývá k občanskému neklidu kvůli chování prezidenta Zemana, je herec a zpěvák Vojtěch Dyk, jenž na otázku, zda může prozradit, co konkrétního chystají na 17. listopad, odvětil, že nemůže. Společně s hercem Jiřím Bartoškou se však ve videu obrací na veřejnost, aby 17. listopadu lidé vyšli na náměstí a zvážili další kroky nutné na ochranu demokracie. 

Živo však zcela jistě bude na Hradčanském náměstí, kde organizuje protest s názvem Nezapomínáme! aktivista Jan Cemper. „Pozval jsem například profesora Martina C. Putnu,“ zmínil Cemper jméno historika, kterého odmítal Zeman jmenovat profesorem.

Na Václavském náměstí se pak má připomínat Den boje za svobodu a demokracii, do spodní části mají dorazit antiislamisté, stejně jako na náměstí Jana Palacha. Iniciativa Bezkomunistu.cz plánuje živý řetěz na Národní třídě a studentská část akademického senátu Univerzity Karlovy pořádá vzpomínkovou akci na Albertově, píší noviny.

Zamluvenou mají však i akci Zemanovi podporovatelé, a to v Letenských sadech. 

reklama

autor: vef

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…