A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně

04.10.2020 21:10 | Zprávy
autor: rak

„Vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ zhodnotil odstavení vítězného hnutí ANO v některých krajích hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Novinář Petr Kamberský pak připomenul, jak v roce 2010 podobně ODS s ČSSD obešla TOP 09 a pak následovalo „čtrnáct dnů protestů, demonstrací a vtrhávalo se dokonce na jednání nového zastupitelstva“. Bilancuje se i nad selháním tradičních levicových stran. „Já si myslím, že v KSČM Vojtěchu Filipovi nesahá nikdo ani po kotníky,“ padlo v příspěvku známého levicového aktivisty. Sociolog Petr Hampl již však jméno Vojtěchova náhradníka má.

A jak dlouho ho znáš?! Dusno kolem Filipa a KSČM. A všichni proti Babišovi? Připomínka kavárně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Půta, který již potřetí zvítězil v krajských volbách a plánuje sestavení koalice s Piráty a ODS, v rozhovoru pro Právo zmínil, že je špatné, když je vítěz voleb vyřazen z možnosti utvoření koalice. „Vítěz voleb by měl dostat šanci koalici sestavit, pokud toho není schopen, tak by to měl zkusit druhý na pásce. Dlouhodobě to říkám, že vyšachování vítěze k politické kultuře nepřispívá a je to špatně,“ kritizoval umístění ANO v mnoha krajích na druhou kolej.

On sám chce kromě SPD jednat se všemi, tedy i s ANO. „S ANO jsme spolupracovali čtyři roky, bylo to dobrá spolupráce, ale předvolební doba ukázala, že ANO chce vyhrávat za každou cenu, byť to byl asi spíš tlak z Prahy než jejich osobní přesvědčení,“ uvedl.

Novinář Petr Kamberský jeho slova kritizující současný trend s tím, že to „nemůže být tak, že se večer po volbách oznámí, že má (volební vítěz) smůlu“, ocenil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…