A je to. Válková jde do háje. Babiš už řekl, kdo ji nahradí

10.02.2015 8:08

Česká republika nejspíš bude mít nového ministra spravedlnosti a bude jím šestatřicetiletý právník Robert Pelikán. Bývalý advokát a dnes první náměstek ministerstva je podle Andreje Babiše "jediným možným kandidátem" na místo Heleny Válkové, o jejímž odvolání se mluví čím dál častěji.

A je to. Válková jde do háje. Babiš už řekl, kdo ji nahradí
Foto: JUDr. Pelikán
Popisek: JUDr. Robert Pelikán
reklama

Pokud se uvolní místo ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, bude za ni hnutí ANO navrhovat jejího prvního náměstka Roberta Pelikána. A varianta jejího odchodu je velmi pravděpodobná. Potvrdil to sám předseda hnutí Andrej Babiš pro Českou televizi. "Na odchodu ministryně Válkové jsme v podstatě domluveni," uvedl Babiš.

"Je to jediný možný kandidát," dodal  Babiš o dosavadním "čísle dvě" na ministerstvu, prvním náměstku Pelikánovi. Ten se stal prvním náměstkem na jaře 2014, když ve funkci vystřídal Hanu Marvanovou, která odešla po sporech s ministryní Válkovou. Předtím mladý právník působil na ministerstvu financí pod samotným Babišem.

O odchodu Heleny Válkové se spekuluje již delší dobu. V pondělí tyto zvěsti zesílily, když vláda nepříliš ochotně přijala její vyjednávání se soudci o dodatečném doplacení nesrovnalostí v jejich platech, načež ji zkritizoval premiér Sobotka a sám Andrej Babiš, který dosud spekulace o odvolání ministryně spravedlnosti odmítal, o nich začal mluvit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …