A je to. Válková jde do háje. Babiš už řekl, kdo ji nahradí

10. 2. 2015 8:08

Česká republika nejspíš bude mít nového ministra spravedlnosti a bude jím šestatřicetiletý právník Robert Pelikán. Bývalý advokát a dnes první náměstek ministerstva je podle Andreje Babiše "jediným možným kandidátem" na místo Heleny Válkové, o jejímž odvolání se mluví čím dál častěji.

A je to. Válková jde do háje. Babiš už řekl, kdo ji nahradí
Foto: JUDr. Pelikán
Popisek: JUDr. Robert Pelikán

Pokud se uvolní místo ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, bude za ni hnutí ANO navrhovat jejího prvního náměstka Roberta Pelikána. A varianta jejího odchodu je velmi pravděpodobná. Potvrdil to sám předseda hnutí Andrej Babiš pro Českou televizi. "Na odchodu ministryně Válkové jsme v podstatě domluveni," uvedl Babiš.

"Je to jediný možný kandidát," dodal  Babiš o dosavadním "čísle dvě" na ministerstvu, prvním náměstku Pelikánovi. Ten se stal prvním náměstkem na jaře 2014, když ve funkci vystřídal Hanu Marvanovou, která odešla po sporech s ministryní Válkovou. Předtím mladý právník působil na ministerstvu financí pod samotným Babišem.

O odchodu Heleny Válkové se spekuluje již delší dobu. V pondělí tyto zvěsti zesílily, když vláda nepříliš ochotně přijala její vyjednávání se soudci o dodatečném doplacení nesrovnalostí v jejich platech, načež ji zkritizoval premiér Sobotka a sám Andrej Babiš, který dosud spekulace o odvolání ministryně spravedlnosti odmítal, o nich začal mluvit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…