A je to tu. Řecko potvrdilo, že odmítá plnit podmínky mezinárodní pomoci

30.01.2015 16:30 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Řecká vláda dnes při setkání s vysokým představitelem eurozóny Jeroenem Dijsselbloemem potvrdila, že odmítá plnit podmínky mezinárodní záchranné pomoci, a vyzvala k nové dohodě. Dijsselbloem odmítl revizi řeckých dluhů a varoval před jednostrannými kroky, které podle něj nevedou k pokroku.

A je to tu. Řecko potvrdilo, že odmítá plnit podmínky mezinárodní pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně Řecké obce v Praze Tassula Zissaki- Healey

Šéf takzvané Euroskupiny Dijsselbloem si dnes při návštěvě Atén podle místních médií vyslechl od řeckých představitelů poměrně ostrá slova. Premiér Alexis Tsipras mu řekl, že země plní poslední čtyři roky neúspěšný program, který definitivně odmítl řecký lid ve volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvrat u Petra Pavla? Podpořil ho poslanec ANO

15:35 Zvrat u Petra Pavla? Podpořil ho poslanec ANO

„V ústavě je jasně uvedeno, že prezident je vrchním velitelem vojsk.“ Ve druhé hodině Partie na CNN …