A natvrdo: Smrt v Kongresu USA. Obraz a pravda o oběti

07.01.2021 7:17

Situace v USA eskalovala. Při protestech uvnitř i vně washingtonského Kapitolu zemřeli celkem 4 lidé. Střílelo se. Jedna oběť už byla identifikována, šlo o veteránku z amerického letectva. Byla zasažena do krku policistou. A celý incident je na videu.

A natvrdo: Smrt v Kongresu USA. Obraz a pravda o oběti
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zastřelená protestující Ashli Babbitová

Amerika včera zažila šok. Demonstranti, nespokojení s průběhem a výsledky voleb, které prezident Donald Trump označil za podvodné, vtrhli do washingtonského Kapitolu, kde kongresmani měli hlasovat o schválení volitelů, kteří by následně oficiálně potvrdili vítězství Joe Bidena v amerických volbách. Překonali odpor policie a dostali se až do budovy. Protesty u Kapitolu si vyžádaly čtyři lidské životy, zatím je potvrzeno, že policista zastřelil jednu ženu. Jak píše server The Hill, 52 protestujících bylo zadrženo.

Anketa

Může Donald Trump za útok demonstrantů na Kongres USA?

25%
75%
hlasovalo: 12875 lidí

Prezident Trump protestující vyzval, aby se vrátili domů. Své tvrzení, že mu bylo vítězství ve volbách ukradeno, však neodvolal.

"Cítím vaší bolest. Ukradli nám volby, vyhráli jsme na celé čáře a všichni to vědí, zvlášť ta druhá strana. Ale musíte se vrátit domů. Musí zavládnout klid. A právo a pořádek, musíte respektovat skvělé lidi udržující právo a pořádek. Nechceme, aby byl někdo zraněn. Je to těžká doba, ještě taková doba ani nikdy nenastala, kdy nám (volby) mohli ukrást, nám všem. Mně, vám, naší zemi. Byly to podovodné volby. Ale nesmíme jim nahrávat, musí být mír. Takže jděte domů, máme vás rádi, jste výjimeční. Viděli jste, co se děje, jak se chovají k ostatním, kteří jsou zlí. Vím, jak vám je. Ale vraťte se domů a vraťte se domů pokojně," vzkázal prezident.

Ale jeho přání, aby nebyl nikdo zraněn, se nesplnilo. Jak již bylo zmíněno, zatím zemřeli 4 lidé a 14 policistů bylo dle šéfa městské policie zraněno, z toho jeden byl vtažen do davu a jeho zranění vyžadovala hospitalizaci.

Zastřelená žena už byla identifikována jako Ashli Babbitová ze San Diega a jak píše stanice Fox 5, sloužila 14 let u amerického letectva. Protestující uvnitř budovy natáčeli, celý incident je už dostupný na Youtube hned v několika verzích. Žena se snažila dostat skrz rozbité okno ve dveřích, které bezpečnostní složky zabarikádovaly, když zazní výstřel. Rána Babbitovou dle zpráv zasáhla do krku. Protestující ji pak evakuovali ven z budovy, kde se ženy ujali zdravotníci, nicméně jejich úsilí nebylo úspěšné a Ashli Babbitová zemřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…