A potřetí! Veterán Zapletal navštívil s křížem všechny olomoucké Lidly

05.09.2017 18:45

V pondělí 4. září se ParlamentnímListům.cz podařilo identifikovat aktivistu, který s křížem v ruce a v černém plášti evokujícím převlek pravoslavného mnicha, navštěvuje prodejny v Olomouci. Není jím nikdo jiný než aktivista a veterán armády České republiky Martin Zapletal, jenž proslul vystrčeným nahým zadkem během průjezdu konvoje amerických vojáků Českem. Zapletal svou akcí reaguje na novou marketingovou kampaň obchodního řetězce Lidl, v níž společnost na střechách řeckých pravoslavných chrámů vyretušovala kříže. Lidl tak dle svých slov učinil s cílem zachování neutrality.

A potřetí! Veterán Zapletal navštívil s křížem všechny olomoucké Lidly
Foto: Archiv Martina Zapletala
Popisek: Martin Zapletal (na snímku vpravo)

Akce původem německého diskontního řetězce však vyvolaly velkou nevoli. Dotčení občané tak v noci umísťovali na prodejny Lidlu v Praze a Brně nalepovací symboly kříže. Bývalý voják  Martin Zapletal reagoval na akci diskontu po svém. Již v neděli 3. září zpravodajský portál Olomouckádrbna.cz přinesl informaci o tom, že Zapletal a jeho společnice v prodejně Lidlu dokreslovaly na zboží z Řeckého týdne chybějící kříže. Proti tomuto nařčení se Zapletal ohradil na Facebooku. Kříže na zboží prý nedokresloval, potvrdil posléze ParlamentnímListům.cz Zapletal.

I tak ale v neděli během své návštěvy v Lidlu čelil problémům ze strany zaměstnanců prodejny. Na Facebooku svůj zážitek posléze označil za „diskriminaci“ a „ponížení“. Spolu s tím pak prostřednictvím této sociální sítě vyzval k činům i ombudsmanku Annu Šabatovou, o čemž ParlamentníListy.cz informovaly. Ta by se dle Zapletala měla postavit na stranu lidí, jejichž práva byla poškozena. Zapletal tím myslel sebe a své společníky, jimž přístup do prodejny zaměstnanci Lidlu všemožně znesnadňovali, přičemž celý incident skončil přivoláním městských strážníků. Podle pracovníků Lidlu totiž Zapletal svým chováním vzbuzoval strach.

Ani v úterý 5.září Zapletal svojí akcičku s křížem v prodejně Lidlu nevynechal. Spolu se svým doprovodem, řeholním bratrem, se vypravil do posledního Lidlu v Olomouci, který jeho návštěvy dosud zůstal ušetřen. Vyrazil proto do sámošky Lidlu v městské části Pavlovičky. A zde proběhla podle Zapletalových slov návštěva naprosto bez problémů. „Vyrazil jsem tam, abych se podíval, zda náhodou křížky na střechy pravoslavných chrámů na obalech zboží nevrátili. A že bych si v takovém případě něco koupil,“ sdělil redakci ParlamentníchListů.cz Zapletal. Jak ke svému zklamání ale zjistil, křížky na potravinách stále nejsou a tak musel odejít s nepořízenou. Oproti tomu v samoobsluze v Lazecké ulici, kde byl Zapletal dříve narazil na problémy ze strany personálů, kvůli nimž vyzval k zákroku ombudsmanku. 

Foto: Archiv Martina Zapletala

Rovněž se opětovně ohradil proti křivému nařčení ze strany Lidlu, že měl křížky na potraviny dokreslovat a ničit tak zboží. Disponuje prý videozáznamem, který jeho slova potvrzuje. Zapletal rovněž upozornil na to, že kvůli svému nařčení podal státní policii tzv. podání, ve kterém se proti tomu ohrazuje. Nevylučuje prý ani možnost, že by se kvůli údajné diskriminaci své osoby obrátil na paní ombudsmanku Annu Šabatovou úřední cestou. Zatím na ni apeloval pouze prostřednictvím Facebooku.

Foto: Archiv Martina Zapletala


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

Jan Veleba byl položen dotaz

České potraviny

Dobrý den, dnes jsem vyslechla v rádiu zprávu, že zemědělci v Oseku u Rokycan musí nechat ležet ladem 100 ha půdy. Copak není možné, aby spojili síly čeští zemědělci, výrobci potravin z českých surovin, ovocnáři, zelináři a český svaz spotřebních družstev a prodávali se české produkty v českých obch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …