A šmitec. Dienstbier vám chce zakázat špatně mluvit o islámu

14.06.2016 10:02

Vládní výbor pro média navrhuje zákaz a tresty za vysílání náboženských a etnických předsudků, upozorňuje server Česká justice.

A šmitec. Dienstbier vám chce zakázat špatně mluvit o islámu
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem

Výbor pro média doporučil zavést zákaz a sankce pro rozhlas a televizi za vysílání, které utvrzuje v předsudcích o etnických, náboženských nebo rasových menšinách. Výbor se také setkal se zástupci Facebooku a přesvědčoval je o potřebě rychle odstraňovat příspěvky s obsahem xenofobním, islamofobním, a proto nevhodným.Vyplývá to ze zprávy o činnosti Rady vlády České republiky pro lidská práva za rok 2015.

Výbor pro média podle serveru Česká justice totiž spadá pod Radu vlády ČR pro lidská práva, jejímž předsedou je ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Podle předmětného ustanovení zákona o rozhlasovém a televizním vysílání je „provozovatel vysílání povinen nezařazovat do programů pořady, které mohou utvrzovat stereotypní předsudky týkající se etnických, náboženských nebo rasových menšin“. Zákon to tedy stanovuje jako povinnost. O sankcích proti provozovatelům rozhlasů a televizí za porušení povinností rozhoduje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, respektive soud. To chce výbor změnit tím, že do zákona zavede zákaz se sankcemi.

Celý text je ZDE

Jak dále vyplývá ze zprávy výboru, setkali se jeho členové se zástupci společnosti Facebook, aby je přesvědčili, že mají rychle odstraňovat nevhodné příspěvky: „V reakci na nárůst xenofobních a islamofobních příspěvků a kampaní objevujících se na sociálních sítích se setkali členové výboru se zástupci společnosti Facebook vedenými ředitelkou pro vnější komunikaci sociální sítě Monicou Bickert. Cílem schůzky bylo přesvědčit zástupce sociální sítě Facebook o neodkladné potřebě zamezit šíření projevů nenávisti prostřednictvím takových opatření, jež v rychlém čase umožní společnosti odstranit příspěvky s nevhodným obsahem,“ uvádí se ve zprávě doslova.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…