A státním zástupcům spadla čelist... Benešové přejí, aby přispěla k nezávislosti justice

18.04.2019 20:10

Unie státních zástupců označila rezignaci ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) za překvapivou. Ve stručném prohlášení zaslaném ČTK popřála unie Kněžínkovu nástupci, aby „přispěl k dobrému fungování nezávislé justice“.

A státním zástupcům spadla čelist... Benešové přejí, aby přispěla k nezávislosti justice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem spravedlnosti Jana Kněžínka. Tomu trestně stíhaný předseda vlády nevadí

Ministra nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana, advokátka Marie Benešová. Část politické opozice upozorňuje na to, že příchod Benešové by mohl otřást pozicí nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Podle mluvčího unie Ondřeje Šťastného byl ministr ve funkci příliš krátce na to, aby bylo možné blíže hodnotit jeho výsledky. „Oceňujeme jeho ochotu konstruktivně komunikovat s aktéry justice například o změnách zákona o státním zastupitelství, trestního zákoníku nebo o nutnosti navyšování platu administrativních pracovníků státního zastupitelství a soudů,“ uvedl Šťastný.

Kněžínek vydržel v čele úřadu zhruba deset měsíců. Dnes sdělil, že odchází na základě vlastního rozhodnutí a že nikdy netoužil po kariéře politika. Podle části politické opozice je však jeho odchod vynucený a souvisí s tím, že policie chce poslat k soudu kauzu obviněného premiéra Andreje Babiše (ANO), která se týká dotací pro Čapí hnízdo. O podání obžaloby bude rozhodovat Městské státní zastupitelství v Praze, respektive dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…