A už dost. Vladimir Putin prý chystá zdrcující úder

04.07.2016 10:10

Jediná ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov se připravuje k vyplutí směrem do Sýrie, kde bude sloužit jako základna pro letecké útoky proti džihádistům. Informaci zveřejnila ruská agentura TASS, jež se odvolává na zdroj v ruské armádě. Informace se objevuje i na britských serverech, například the Sun píše, že Putin „vysílá do Sýrie letadlovou loď s úmyslem zničit Islámský stát jednou provždy“.

A už dost. Vladimir Putin prý chystá zdrcující úder
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Plakát nevládní organizace Reportéři bez hranic

Těžkotonážní letadlová loď má podle zdroje v ruské armádě vyplout do vod Středozemního moře v říjnu letošního roku, kde by měla zůstat až do ledna roku 2017. Na své palubě má údajně nést 15 stíhaček typu Suchoj Su-33, několik letounů typu MiG-29K/KUB, 10 bitevních vrtulníků Kamov Ka-52K, víceúčelové stroje Ka-27 a několik helikoptér typu Ka-31.

Anketa

Přestřelil Miloš Zeman, když velvyslance USA Schapira nepřímo nařkl z korupce?

4%
96%
hlasovalo: 10499 lidí

„Nový program, který počítá s účastí letadlové lodi v boji proti teroristickým skupinám v Sýrii, vyvinul generální štáb ruské armády. Plán zahrnuje nálety vedené ze Středozemního moře proti pozemním cílům v Sýrii,“ sdělil zdroj ruské agentuře TASS.

Počínaje letošním říjnem by tak měli ruští piloti, kteří v současné době operují ze syrské základny Khmeimim, blízce spolupracovat s těmi, kteří budou do regionu přilétat ze Středozemního moře. Výsledkem by mělo být zefektivnění celé operace.

Vedení letadlové lodi Admirál Kuzněcov bude stát v čele ruských vojenských operací ve Středozemním moři, kde bude plavidlo kotvit dostatečně blízko syrského pobřeží, aby se jím přepravované bojové letouny nacházely v „optimální vzdálenosti od svých cílů“, uvádí zdroj.

 

Loď ve Středozemním moři zůstane do konce ledna, či začátku února 2017. Poté se vrátí zpět na svou původní pozici do Severodvinsku v severním Rusku, kde dojde k její rozsáhlé modernizaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jakeš, Kocáb a spiknutí vedoucí k Listopadu 1989. Takto před lidmi hovořil zasvěcený Oskar Krejčí

8:56 Jakeš, Kocáb a spiknutí vedoucí k Listopadu 1989. Takto před lidmi hovořil zasvěcený Oskar Krejčí

REPORTÁŽ Největší problém tajných služeb je, když se stanou prodlouženou rukou politiků a jejich výs…