ANO nepůjde do koalice se Změnou ani v Jablonci

19.10.2014 11:52 | Zprávy
autor: mp

Očekávaná čtyřkoalice ve složení ANO, ČSSD, Změna pro Jablonec a Nová budoucnost v Jablonci nad Nisou nejspíše nevznikne. ANO totiž odmítlo spolupráci se Změnou. Důvodem je obava, že by taková koalice nebyla funkční. Dnes to řekl lídr ANO v Jablonci Milan Kouřil. Výrazně tak stouply šance vítěze voleb ODS, že zůstane ve vedení radnice.

ANO nepůjde do koalice se Změnou ani v Jablonci
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Náměstí v Jablonci

„Nenašli jsme elementární důvěru ke Změně. Nemáme podporu ani našeho okolí, utvrzuje nás to v našich pochybnostech,“ uvedl Kouřil. ANO odmítlo spolupracovat se Změnou i v sousedním Liberci, což zdůvodnilo zejména osobními útoky, pomluvami a výhružkami, které prý Změna v předvolební kampani použila. Kouřil připustil, že situace v Liberci měla vliv i na jejich rozhodnutí v Jablonci.

V tomto týdnu už v Jablonci odmítla ČSSD spolupráci s ODS

Volby v Jablonci vyhrála ODS. Hlas jí dalo 20,41 procenta voličů. Ve třicetičlenném zastupitelstvu získali občanští demokraté sedm mandátů. Stejný počet má i hnutí ANO, které ve volbách skončilo na druhé příčce. Po čtyřech mandátech má ČSSD a Změna pro Jablonec. Tři získalo uskupení Domov nad Nisou, které poslední čtyři roky ve městě spolu s ODS vládlo. Po dvou zastupitelích má Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09, jednoho zastupitele budou mít komunisté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…