Advokátní komora zkoumá lživý inzerát o Schwarzenbergovi

01.02.2013 14:00 | Zprávy
autor: joh

I Česká advokátní komora se začala zajímat o lživý inzerát v deníku Blesk, který si zaplatil advokát Vladimír Zavadil. Rada komory jeho chování posoudí. Inzerát měl poškodit kandidáta na prezidenta Karla Schwarzenberga.

Advokátní komora zkoumá lživý inzerát o Schwarzenbergovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Tajemník komory Ladislav Krym se domnívá, že Zavadil porušil tu část etického kodexu, ve které se uvádí, že "advokát je všeobecně povinen poctivým, čestným a slušným chováním přispívat k důstojnosti a vážnosti advokátního stavu", řekla serveru iDNES.cz mluvčí komory Iva Chaloupková.

Krym podal podnět kontrolní radě advokátní komory (kontrolní orgán složený z 52 advokátů), která vyhodnotí, zda inzerát do deníku Blesk skutečně zadal Zavadil, a pokud ano, zda tím poškodil profesní předpisy. "Rada požádá o vyjádření advokáta, sežene si k tomu potřebné podklady, zpracuje se analýza a nakonec se bude hlasovat o návrhu rozhodnutí. Je to otázka několika týdnů, možná jednoho dvou měsíců," uvedla Chaloupková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nechtějí kontrolu hospodaření? To vyvolává otázky. Žantovský mluví o korytech

10:45 Nechtějí kontrolu hospodaření? To vyvolává otázky. Žantovský mluví o korytech

TÝDEN V MÉDIÍCH Boj o veřejnoprávní média, veto polského prezidenta proti digitální cenzuře a právo …