Ajajaj. O Černochové kolují zlé věci. Šušká se, co dělá s mužstvem

20.05.2023 20:40 | Ze sítí

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka se měl ve čtvrtek minulého týdne sejít premiérem Petrem Fialou (ODS) a předat mu svou rezignaci. Informovaly o tom Novinky na základě informací získaných z několika zdrojů. Za vším má podle všeho stát dlouhodobý vyhrocený spor Řehky a ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Nejde však o ojedinělý případ. Podle zdrojů webu Expres ministryně dělala velké dusno i šéfovi Vojenské policie, když neustála jeho milenecký vztah. Podle reakcí na internetu z toho ministryně vyšla jako zhrzená ženská, která nutně potřebuje chlapa.

Ajajaj. O Černochové kolují zlé věci. Šušká se, co dělá s mužstvem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

Novinky přinesly některé výpovědi z vojenského prostředí, které rozepře mezi ministryní obrany Janou Černochovou (ODS) a šéfem armády generálem Karlem Řehkou potvrzují. Jejích neshody se měly týkat kompetencí či nespokojenost s řízením resortu obrany.

Vše mělo vygradovat až do bodu, kdy se Řehka údajně rozhodl na svůj post rezignovat. Učinit tak měl minulý týden ve čtvrtek. Podle informací redakce premiérovi předložil rezignaci předminulý čtvrtek na schůzce, ten ji měl odmítnout a rozmluvit mu to.

Přesné zdůvodnění odmítnutí rezignace redakce nezná. „Ve hře by ale mohla být například obava z obrazu o situaci na ministerstvu obrany, o čemž se měsíce v odborných kruzích spekuluje, který by mohlo složení funkce šéfa armády, jehož si vybrala současná ministryně, vyvolat,“ píše server.

Podobné zvěsti o sporech s ministryní Černochovou se šíří v souvislosti s odchodem Otakara Foltýna z čela Vojenské policie. Ten se měl provinit tím, že nepostavil mimo službu šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče. Státní zástupce ale nakonec koncem března Voráčovo stíhání zastavil s tím, že ve finále nákup techniky ani definitivně neodsouhlasil on sám, pouze donesl smlouvu o nákupu tehdejšímu náčelníkovi Generálního štábu AČR. Přesto Foltýn jako šéf Vojenské policie skončil a vystřídal ho na postu Jiří Roček.

Podivný vyhazov Foltýna vysvětlují důvěryhodné zdroje redakce Expres tím, že Černochové nebyl po chuti jeho milenecký poměr s majorkou, její identita zůstává skryta. „Pan Foltýn měl poměr s paní majorkou. On sám to nijak nezastíral, normálně se k tomu přiznal,“ popisuje redakci důvěryhodný zdroj z vojenského prostředí, proč se měl Foltýn ministryni Černochové údajně znelíbit.

Ministryně Černochová se za milenecký poměr měla chtít „pomstít“ i zmíněné podřízené, a sice ohledně prodloužení smlouvy u Vojenské policie. „Smlouva jí neměla být prodloužena vůbec, nakonec se podařil vyjednat alespoň jeden rok. Co se za ten rok bude dít, to nikdo nedokáže odhadnout, ale pokud tu nadále bude paní Černochová, může se stát, že ta smlouva nebude prodloužena vůbec. Paní každopádně žije sama a vychovává postižené dítě, v zaměstnání měla nějakou jistotu. O tu teď přijde, žije v nejistotě, rok uběhne jako voda,“ dodává zdroj Expresu.

Ve Vojenské policii podle výpovědi panuje kvůli ministryni Černochové a její nepředvídatelnosti velmi napjatá atmosféra. „Není to jediný případ. Paní ministryni je velmi těžké odhadnout. Hranice je velmi tenká. Paní ministryně si umí na někoho zasednout, umí někoho seřvat, zvýšit hlas. Jednání už dnes vypadají tak, že jsou všichni zticha a nikdo aktivně nevystupuje.“

Černochová se podle zdroje snaží mít pod kontrolou celou armádu. „Prolamuje veškeré hranice. Dříve bylo normální, že každý ministr měl personální pravomoc a tu si nechával na generály. Paní ministryně si ale vzala na starost všechny plukovníky s tím, že musí vědět o všem, co se s nimi děje. Vzala si všechny kurzy v zahraničí nad třicet dnů, takže rozhoduje třeba i o praporčíkovi, který jede na kariérní kurz, a dost často do všeho vstupuje,“ dodává zdroj.

Informace už reflektují lidé na sociální sítí Facebook.

Údajný milenecký poměr, pro který měli jeho aktéři u Černochové upadnout v nemilost, okomentoval například Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. „Zavržené nebo odmítnuté milenky jsou jako španělská chřipka. Taky to kosí bez milosti. Šéf Vojenské policie je pohledný muž, uniforma mu padne, ostře řezaná tvář, pohled jako z ocele, vysoká hodnost. Mohl mít ministryni a třeba i pozici náčelníka generálního štábu, ta se už nesla na stříbrném podnose. A on se zahodí s majorkou,“ vtipkoval na adresu Černochové coby zhrzené milenky.

 

Nad údajnými výstupy Černochové coby „lovkyni“ ve svém pracovním prostředí se pousmál vývojář a zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra. „O paní ministryni a jejích lovech v terénu kolují legendy,“ komentoval zvěsti o Foltýnově mileneckém poměru, který mu měla mít šéfka resortu obrany za zlé.

Do diskuse se hojně zapojily desítky diskutérů se svými názory, kterými v podstatě pohled Petrova a Vávry kvitovali. „Ministryně Černochová, bez chlapa, bez dětí, trávící Vánoce s kamarádkou, naštvaná na celý svět. Její chorobná snaha najít si chlapa ve vedení armády rozkládá kolektiv. Tato psychicky labilní osoba jede podepisovat smlouvu s Američany,“ nebral si servítky Roman Čejka.

„Ursula Von Der Leyenová, česká verze. A pak strkejte ženský do vedení armády. Vždycky se tam protlačí ta úplně nejdementnější, a skutečně schopný ženský pak mají cejch,“ rozhořčil se kvůli Černochové také František Kubásek

reklama

autor: nab

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A je to venku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseZanase , 20.05.2023 21:15:12
Tak Marfuša Bilaková by si potřebovala vrznout a ani v armádě se nenajde ten co by to svedl i když by to bylo rozkazem.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Zelenskyj a celý parlament tleskali. 98letému veteránovi z SS. Ano, opravdu

9:15 Zelenskyj a celý parlament tleskali. 98letému veteránovi z SS. Ano, opravdu

Ukrajinskému prezidentovi Zelenskému se dostalo ovací vestoje v kanadském parlamentu. Nebyl ale jedi…