Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

28.02.2020 16:40

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování slev na dopravu, na vyšší důchody a tak podobně. Šéfka státní kasy Alena Schillerová původně počítala se sedmiprocentní digitální daní. Teď se zdá, že od svého nápadu ustupuje. A ozývá se Miroslav Kalousek...

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Koaliční vláda ANO a ČSSD uvažovala o zavedení digitální daně, především pro internetové giganty, kteří sídlí ve Spojených státech, a v Česku nenechávají příliš mnoho peněz, i když čeští uživatelé využívají jejich služeb.

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9556 lidí

Andrej Babiš s Alenou Schillerovou proto přišli s nápadem zavést digitální daň ve výši '7 procent. Z USA však okamžitě přišlo varování, že české firmy na americkém trhu mohou pocítit odvetu Washingtonu, pokud vláda v Praze skutečně k takovémuto kroku sáhne. Schillerová poté oznámila, že digitální daň by nemusela činit 7 procent, ale jen 3 až 4 procenta, jak je obvyklé v jiných zemích.

A teď se zdá, že se digitální daň úplně odkládá. Právě kvůli americkému tlaku.

„Pod vlivem všech okolností beru tyto věci vážně. Požádala jsem pana premiéra, aby digitální daň zařadil na jednání koaliční rady,“ uvedla Schillerová pro Českou televizi. S možným odkladem daně si prý rozpočet poradí. „Když se odloží účinnost, tak by se z ní v roce 2020 výtěžek nekonal. Není to tak vysoká částka, rozpočet by si s tím určitě poradil,“ dodala ministryně financí.

Pikantní na to ovšem je, že paní ministryně má letošní příjem z digitální daně už ve schváleném rozpočtu,“ poznamenal šéf poslanců TOP 09 Kalousek před kamerami České televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

14:46 Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

Na brífinku po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na obča…