Aktivisté postaví v Praze stanový tábor po vzoru hnutí Occupy

28.04.2012 7:16

Aktivisté v Praze začnou budovat stanový tábor po vzoru světových protestů Okupujte (Occupy) proti ekonomické a sociální nerovnosti. Městečko vyroste na Klárově a lidé zde hodlají trávit příští dny a týdny. Nejprve se ale sejdou na Václavském náměstí, kde se uskuteční shromáždění nazvané „Společně za změnu! Chceme skutečnou demokracii!“. Poté se v průvodu vydají na Klárov.

Aktivisté postaví v Praze stanový tábor po vzoru hnutí Occupy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Akce DOST
reklama

Protesty jsou inspirovány španělským hnutím 15M, známým také jako hnutí Rozhořčených, a americkým hnutím Occupy Wall Street. „Pro začátek žádáme okamžitou demisi vlády a zastavení reforem, jejichž skutečným hlavním účelem je další rozšíření již téměř absolutního vlivu peněz na naše životy,“ píšou v pozvánce na akci organizátoři z hnutí Skutečná demokracie Teď!

Protest na internetu údajně podpoří Anonymous

Protest podpoří také internetoví aktivisté známí jako Anonymous, kteří hodlají napadnout webové stránky parlamentních politických stran. Ti prosluli už útoky na weby institucí, s nimiž nesouhlasí. „Podporujeme českou odnož hnutí Occupy při pořádání okupace, a proto se dne 28. dubna 2012 připojíme ke kybernetickému protestu,“ napsali aktivisté na internetu.

Až průvod demonstrantů dojde z Václavského náměstí na Klárov, chtějí zde organizátoři postavit základní infrastrukturu kempu. V táboře se má protestovat proti vládě a jejím reformám, na programu budou diskuse, happeningy či kulturní akce. Iniciátoři doufají, že pražský kemp bude vzorem pro uspořádání podobných akcí v dalších českých městech.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

9:31 Taková propagace. Takový propadák. Boj za „českého Floyda“. Účast: 2. Plus 30 novinářů

V Praze se měl včera odehrát protest proti policejní brutalitě, o jeho konání informovala největší č…