Aktivisté zůstávají na střeše Kliniky. V noci jim prý musela být „ku*evská zima“

13.01.2019 10:25

Na střeše Autonomního sociálního centra Klinika stále pobývá skupina aktivistů. Zůstali tam i v noci ze soboty na neděli. Na sociálních sítích kolují dotazy, jak mohou v té zimě vydržet? A kam chodí na toaletu. Expremiér Mirek Topolánek se dokonce zeptal, jestli už aktivisty „sestřelili“.

Aktivisté zůstávají na střeše Kliniky. V noci jim prý musela být „ku*evská zima“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivisté na střeše Kliniky
reklama

Od čtvrtka probíhá vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika, které obývá skupina aktivistů. Činí tak v rozporu se zákonem, na což upozornily i české soudy. Nařídily jim objekt vyklidit, ale aktivisté se rozhodli soudní verdikt ignorovat. V týdnu proto k objektu dorazil exekutor, který měl za úkol naplnit soudní rozhodnutí. Několik aktivistů se však uchýlilo na střechu a odmítají objekt opustit. Vzhledem k tomu, jak nízko mohou v lednu klesat noční teploty, nabízí se otázka, jak dlouho to aktivisté vydrží.

Na to, že aktivistům musí být opravdu velká zima, upozornila publicistka vystupující pod označením Dojnice, která publikuje texty na serveru Zdroj.cz. „Aktivisté strávili na střeše Kliniky dnešní noc. Na levicových aktivistech vždycky oceňuju tu zanícenost pro věc, protože jim musela být kurevská zima. Ovšem už Mao Ce-tung říkal, že revoluce není žádná večerní párty,“ napsala Dojnice.

V diskusi pod příspěvkem se expremiér Mirek Topolánek zeptal, zda už aktivisty někdo „sestřelil“. Zazněl také dotaz, kam asi aktivisté chodí na toaletu, když už tak dlouho vysedávají na střeše Kliniky.

Budova patří Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC), která chce objekt zabezpečit, aby nebyl životu nebezpečný a postupně začít s jeho opravami. Poté se má do objektu přesunout několik desítek úředníků státní organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…