Alarmující! Toto se prý německé kancléřce vůbec nepovedlo

23. 10. 2015 21:13

Otec známé herečky Marthy Issové režisér Moris Issa poskytl týdeníku Reflex rozhovor o budoucnosti Sýrie, tedy své rodné země.

Alarmující! Toto se prý německé kancléřce vůbec nepovedlo
Foto: Archiv TN
Popisek: Obrázky ze Sýrie před 20 lety

Podle Issy nejde reálně poznat, kdo z uprchlíků vážně utíká před válkou a kdo si chce jen přilepšit. "Ale použijme obyčejný selský rozum," říká s tím, že posledních třicet až čtyřicet let je v Sýrii velká nezaměstnanost, takže když Angela Merkelová řekla, že bere všechny Syřany, tak by podle něj byli na hlavu, kdyby čekali. "Spíš si řeknou: No co, v táboře mě nakrmí, dají mi postýlku a pak se uvidí, v nejhorším se vrátím,“ podotkl a dodal, že je alarmující, že německá kancléřka kroky nekonzultuje s odborníky. „Vždyť jich musí mít kolem sebe tisíce! Někdy začínám věřit tomu, že se skutečně jedná o konspiraci. V tak špatném stavu jsem,“ uvedl Issa.

Rozhovor si můžete přečíst ZDE.

"Prostě ten Syřan pořád ve mně je, přestože tady žiju půlstoletí. Mám to v krvi, krev není voda a Syřan nemůže na Sýrii přestat myslet, když prožívá tak krušné časy," řekl dále v rozhovoru na to, zdali si současnou migrační krizi nebere moc osobně. "Rád bych se do Sýrie ještě vydal, jenže jakou bych tam našel?" zeptal se v rozhovoru sám sebe, protože je jeho rodné město rozbořené a i okolí, ke kterému má vztah, je v moci Islámského státu. "To je pro mě tak absurdní představa, že je až komická," dodal s tím, že z těch, co tam zůstali, se asi všichni přidali k IS.

"Obávám se, že se Sýrií bude to, co bylo s Irákem po invazi Američanů a odstranění Saddáma Huseina," řekl režisér k budoucnosti své rodné země a podotkl, že byl Husein sice neřád, ale dobře věděl, že jeho země je sopka, nad kterou je třeba držet poklop. "Když sundáte poklop, sopka vybuchne. A to se stalo," poznamenal a vyřkl obavu, že Sýrii čeká prostě podobný scénář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

21:41 To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT

Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, k…