Alexandr Vondra: Sobotko, zvedni zadek a jeď do Kyjeva na inauguraci Porošenka

06.06.2014 8:05

Páteční Lidové noviny se pozastavují nad tím, že na zítřejší slavnostní inauguraci nově zvoleného ukrajinského prezidenta Petra Porošenka posílá Česko jen ministra zahraničí. Přitom okolní státy do Kyjeva posílají přímo hlavy států. A USA bude na akci zastupovat viceprezident Joe Biden. Jen ministry zahraničí posílají pouze Francie, Dánsko a Lucembursko.

Alexandr Vondra: Sobotko, zvedni zadek a jeď do Kyjeva na inauguraci Porošenka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Přístup českých politických špiček ostře kritizoval exministr zahraničí Alexandr Vondra. „Je to hanebné, pan premiér by měl zvednout zadek a jet na Ukrajinu, vždyť se tam bojuje i tak trochu za nás,“ cituje list Vondrova slova.

Premiér Bohuslav Sobotka ale uvedl, že to, že Česko bude na inauguraci zastupovat ministr zahraničí Zaorálek, považuje za „důstojné a dostatečné zastoupení České republiky“. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček hájí Zemanovu neúčast pracovními důvody.Podle informací listu ale  prezident svoji neúčast na Porošenkově inauguraci domluvil s Lidovým domem.

Deník závěrem poukazuje na to, že když dostali čeští ústavní činitelé pozvání na olympiádu do ruského Soči, neodmítl ani jeden z nich.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…