Aligátor, krysička a křivá huba. Další únik z vyšetřování kauzy Nagyová

13. 11. 2013 8:14

Server Aktuálně.cz prý zná spis, který policisté vedli proti trojlístku trafikantů ODS a všem dalším účastníkům kauzy, kvůli které v červnu padla Nečasova vláda. Nejsou v něm prý příliš využívány prostorové odposlechy, mnohem více záznamy telefonních hovorů. A ty obsahovaly i poněkud černě humorné prvky. Zejména mezi nimi vynikaly přezdívky, které si Jana Nagyová a spol. za účelem kódování dávali.

Aligátor, krysička a křivá huba. Další únik z vyšetřování kauzy Nagyová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rebelové ODS v čele s poslancem Tluchořem
reklama

Nejčastěji využívaným zdrojem odposlechů je právě Jana Nagyová, dnes Nečasová, ředitelka sekretariátu premiéra Nečase. Odposlechy Jany Nagyové jsou pozoruhodné i kódovým označením, které Nagyová užívala pro jednotlivé aktéry.

Z trojice „trafikantů“, jejichž odlišný názor měl být pacifikován, se nejčastěji mělo mluvit o Petru Tluchořovi. Bývalý šéf poslaneckého klubu ODS měl získat přezdívku „křivá huba“. Mnohem méně se v odposleších hovoří o „Krysičce“, což je exposlanec Marek Šnajdr, a o Ivanu Fuksovi se téměř nemluví, takže ani žádnou přezdívku nezískal.

Krycí jména ovšem dostali i další účastníci dění. Poměrně čile byl zmiňován první místopředseda ODS Martin Kuba, a to pod přezdívkou „Aligátor“. Ministerský náměstek Roman Boček, který byl „upíchnut“ v Českých drahách a v létě byl s Nagyovou rovněž obviněn, zase vystupoval jako „malý bodrý kamarád“.

Ten komunikoval i s Petrem Žaludou, tehdejším ředitelem Českých drah, nazývaným „kamarád od Beaty“. Zmiňován je též šéf společnosti ČEZ, kde se pro odbojné poslance rovněž chystaly trafiky. Daniel Beneš získal od Nagyové přezdívku „Daneček“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…