Američané k nám pošlou nového velvyslance. Nejspíš to bude Obamův spolužák

13.02.2014 16:28 | Zprávy
autor: lze, čtk

Novým americkým velvyslancem v České republice se po Normanu Eisenovi, který je ve funkci od ledna 2011, stane Obamův spolužák Andrew Schapiro. S odkazem na informace z diplomatických kruhů to ve čtvrtek napsal server týdeníku Respekt.

Američané k nám pošlou nového velvyslance. Nejspíš to bude Obamův spolužák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Americký velvyslanec Norman Eisen

Eisen by mohl ve funkci skončit údajně už letos. Podle nedávného vyjádření náměstkyně amerického ministra zahraničí Victorie Nulandové chce americká diplomacie tentokrát zabránit obdobné situaci jako v minulosti, kdy bylo místo amerického ambasadora v Praze před příjezdem Eisena dva roky neobsazené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…