Americký institut: Mocný miliardář Soros, který podporuje Ukrajinu, plánuje omezení svobody internetu. Má prý prsty až u Obamy

02.03.2015 11:54

Podle zjištění konzervativní společnosti Media Research Center americký filantrop George Soros ve spolupráci s Fordovou nadací finančně podporuje organizace usilující o větší kontrolu internetu ze strany státu. Soros, který patří k hlasitým zastáncům tvrdého postupu proti Rusku v ukrajinské krizi, má prý své spolupracovníky i přímo v Bílém domě.

Americký institut: Mocný miliardář Soros, který podporuje Ukrajinu, plánuje omezení svobody internetu. Má prý prsty až u Obamy
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Anketa

Bude v roce 2018 Andrej Babiš premiérem?

24%
76%
hlasovalo: 9259 lidí

Sorosova nadace Open Society Foundations a Fordova nadace v letech 2000 až 2013 věnovaly organizacím prosazujícím větší regulace v oblasti internetu téměř 200 milionů dolarů. Jejich aktivity dle Media Research Center (MRC) však vedle zajištění financování zahrnují také umísťování svých příznivců na klíčové pozice v Bílém domě. „Tato v drtivé většině levicová uskupení tak mohou razantním způsobem ovlivňovat veřejné mínění a Soros jejich prostřednictvím udržuje úzké vazby na Bílý dům a vlivné regulační orgány v zemi,“ napsal Joseph Rossell ve zprávě MRC.

celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

Jak Rossel konstatuje, úsilí těchto uskupení díky nevyčerpatelným finančním zdrojům a kontaktům na správných místech slaví úspěchy. „Nejvyšší regulační úřad v zemi tak nyní stojí jen krůček od schválení opatření, díky kterým bude moci americká vláda více kontrolovat doposud svobodný internetový prostor,“ uvádí Rossel. Konkrétně organizace Centrum pro americký pokrok, Americká unie pro občanská práva a Mediální unie pro americké záležitosti obdržely dohromady od Sorose a Fordova fondu částku ve výši téměř 55 milionů dolarů.

O instituci, která publikovala zprávu, čtěte ZDE

„Tyto a další podobné organizace pomocí obrovských finančních částek od extrémního levičáka Sorose a spol. tlačí na příslušné orgány, aby ještě více utahovaly regulační šrouby nejenom v oblasti internetu,“ kritizuje prezident konzervativního politického uskupení American Commitment, které usiluje o omezení vládních zásahů v ekonomické i mediální oblasti. Za jednoho se Sorosových spojenců je považován John Podesta, který zastával v Bílém domě jednu z vyšších pozic a nyní by se měl výraznou měrou podílet na prezidentské kampani Hillary Clintonové.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…