Americký senátor obvinil Čínu z kyberútoku na Sony Pictures, ale bez důkazů

1. 1. 2015 17:01

Americký senátor Lindsay Graham obvinil Čínu z toho, že se podílela spolu s KLDR na kyberútoku na společnost Sony Pictures. Severní Korea se nabourala do systému Sony kvůli filmu The Interview, který si bere na paškál korejského vůdce Kim Čong Una.

Americký senátor obvinil Čínu z kyberútoku na Sony Pictures, ale bez důkazů
Foto: venturebeat.com
Popisek: Záběr z filmu The Interview

Amerika teď musí žehlit slova jejich senátora, který Čínu obvinil naprosto bez důkazů. Zasáhnout muselo dokonce ministerstvo zahraničí. „Americká vláda se bude držet zprávy FBI, která neříká nic o tom, že by Čína měla na útoku jakkoliv participovat,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí Jeff Rathke pro ChinaDaily.

„Nemám představu, proč si senátor Lindsay Graham myslí, že by Čína měla něco společného s kyberútokem na Sony Pictures. Obvinil Čínu bez jakýchkoli důkazů. Své tvrzení postavil spíše na tom, co si myslí, než co ve skutečnosti ví. Tímto vůbec nepomáhá k vyřešení problémů s útoky, které hrozí celému podnikatelskému sektoru,“ řekl pro ChinaDaily John Pollack, expert z L. Thornton China Center ve Washingtonu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…