Andor Šándor totálně vydrtil Chovancovo „centrum hledání pravdy“. Jednou větou

03.01.2017 9:00

„Mně ty řeči o ruské propagandě už upřímně lezou krkem. Tady propagandu dělá kdekdo. Představa, že si někdo sedne na úrovni státu a řekne, že toto je pravda a toto ne, je naprosto nesmyslná a hloupá,“ říká o nově vzniklém CTHH bývalý šéf vojenských zpravodajců Andor Šándor v rozhovoru, který poskytl serveru Novinky.cz.

Andor Šándor totálně vydrtil Chovancovo „centrum hledání pravdy“. Jednou větou
Foto: Česká televize
Popisek: Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby, generál v záloze Andor Šándor
reklama

Šándor také řekl, že pochybuje, že skeptičtí Češi uvěří zprávám z Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) na ministerstvu vnitra, které funguje od začátku roku.

„Dění v zahraniční politice opravdu rozumí jen úzký počet lidí a ti nepotřebují, aby jim někdo říkal, co je pravda, a ti ostatní se o to nezajímají. Běžně se vyskytují různé legitimní názory, jak řešit otázky zahraniční politiky, a teď se to má vykládat na vnitru? Přijde mi to jako vykládání Písma svatého, což je v tomto případě úchylné,“ prohlásil Šándor.

Celý text je ZDE

Ptá se také, proč si ministerstvo vnitra myslí, že dalších 10 milionů tradičně skeptických Čechů si řekne: „Když to říká vnitro, tak to bude pravda.“ „Dnes jde s videozáznamy dělat tolik triků, že z toho jde hlava kolem. Nesmysly mi někdy posílají i lidé, o kterých jsem si myslel, že by měli mít víc rozumu,“ uvedl.

Nezpochybňuje erudici lidí, kteří pracují v CTHH. „Ale prostě nechápu, kdo bude tou autoritou, která rozhodne, že toto je pravda. V katolické církvi je to aspoň papež,“ dodal Šándor.

Anketa

Podporujete vstřícnou politiku Miloše Zemana vůči Číně?

85%
hlasovalo: 7979 lidí

K celé věci se na svém facebookovém profilu vyjádřil také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. „Ano, je pravda, že jsme s think-tankem Evropské hodnoty během roku 2016 doporučovali, aby si stát vybudoval vlastní expertní kapacitu pro monitorování, analýzu a čelení působení cizí moci a dezinformačních operací, která by stála mimo zpravodajské služby. Jde o dobrou praxi ze zahraničí – od Pobaltí po Británii fungují podobné týmy, byť s různými aktivitami a pozicemi. Najdete to ve všech našich doporučeních, která jsme zveřejňovali nebo dávali českým politikům,“ uvedl Janda.

Připomněl, že v květnu 2016 v Poslanecké sněmovně ministr vnitra za přítomnosti premiéra oznámil, že jedním z praktických kroků vycházejících z probíhajícího Auditu národní bezpečnosti bude založení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

„Takže ano, doporučovali jsme to. Vládní instituce se však přirozeně rozhodly samy, nějaká nevládní organizace těžko může ‚řídit‘ státní složky, jak nám konspirátoři tvrdí. Považujeme to za velký úspěch, ale to Centrum přirozeně patří českému státu, ne nám. My budeme pokračovat s programem Kremlin Watch v našich úspěšných aktivitách dál. Nejsme zodpovědní za chování státního orgánu, stejně jako on není zodpovědný za nás,“ dodal Janda.

Celý text příspěvku Jakuba Jandy na jeho facebookovém profilu: 

Prosím pěkně, abychom si ujasnili ty konspirace:

Ano, je pravda, že jsme s think-tank Evropské hodnoty během roku 2016 doporučovali, aby si stát vybudoval vlastní expertní kapacitu pro monitorování, analýzu a čelení působení cizí moci a dezinformačních operací, která by stála mimo zpravodajské služby. Jde o dobrou praxi ze zahraničí - od pobaltí po Británii fungují podobné týmy, byť s různými aktivitami a pozicemi. Najdete to ve všech našich doporučeních, která jsme zveřejňovali, nebo dávali českým politikům.

V květnu 2016 v Poslanecké sněmovně ministr vnitra za přítomnosti premiéra oznámil, že jedním z praktických kroků vycházejících z probíhajícího Auditu národní bezpečnosti bude založení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Takže ano, doporučovali jsme to. Vládní instituce se však přirozeně rozhodly samy, nějaká nevládní organizace těžko může "řídit" státní složky, jak nám konspirátoři tvrdí. Považujeme to za velký úspěch, ale to Centrum přirozeně patří českému státu, ne nám. My budeme pokračovat s programem Kremlin Watch v našich úspěšných aktivitách dál. Nejsme zodpovědní za chování státního orgánu, stejně jako on není zodpovědný za nás.

Je absurdní, že to je třeba takto vysvětlovat, ale budiž.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…