„Měli bychom mít nějakou koncepci, co a jaké naše firmy by mohly v Číně prodávat. Je to teritorium, kde si myslím, že se politici mohou zasadit o to, abychom ten business mohli prosadit. V minulosti tam jezdilo hodně politiků, ale výsledek se zatím neprojevil,“ řekl Babiš.
Setkání zemí střední a východní Evropy s Čínou, zastoupenou čínským premiérem, se koná každé dva roky. Pro Babiše je to letos premiéra. Na setkání v Sofii by měl být podepsán společný dokument mezi oběma stranami.
Čína sice slíbila masivní investice i v Česku, ale dosud se na místním trhu orientovala spíše na akvizice firem. „Z toho my nemáme žádný příjem,“ konstatoval Babiš. Z čínských akvizic vyzvedl například Travel Service, kde čínský investor pomohl kapitálově k tomu, aby společnost mohla expandovat a rozšířit letecká spojení do nových destinací.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Rozklad EU
Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...
Další články z rubriky

21:00 „Historický moment.“ Fiala a Lipavský se rozplývají nad novým logem pro úřady
Vláda na středečním zasedání schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu pro státní správu. C…
- 18:45 „Svrhli jste Asada, aby vás mohl Izrael bombardovat.“ Výsměch Sýrii z Ruska
- 16:31 Máslo, že se člověk nedoplatí. Proč? Odpověď přímo z Agrofertu
- 13:10 Daniela Kovářová přirovnala návrh STAN ke zločinům Josefa Mengeleho
- 8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu
- 10:00 Blackout jako politická povodeň. Vitásková u Bobošíkové: Nešlo o vodič, ale o kapitulaci před Bruselem