Andrej Babiš: Volím Zemana. Nekrade a nebojí se Bruselu

11.01.2018 14:28

Premiér Andrej Babiš bude volit prezidentem Miloše Zemana. Považuje ho za silnou osobnost, která bojuje za české národní zájmy. Babiš uvedl, že nejde o doporučení hnutí ANO, ale osobní názor. „Lidé mají svoji hlavu, nepotřebují radu nějakého Babiše. Já budu volit pana prezidenta,“ uvedl Babiš.

Andrej Babiš: Volím Zemana. Nekrade a nebojí se Bruselu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval ministry vlády premiéra Andreje Babiše

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci na Úřadu vlády ve čtvrtek řekl, že bude v prezidentských volbách volit současnou hlavu státu Miloše Zemana.

„Budu volit pana prezidenta Zemana, určitě to není žádné překvapení. Budu ho volit hlavně proto, že ho považuji za jednu z nejvýraznějších osobností od revoluce, za silnou osobnost, ale hlavně za člověka, který nekrade, za kterým jsou výsledky, který drží slovo. Jezdí mezi lidi, jezdí do regionů a na rozdíl od jiných politiků nežije z politiky, ale žije pro politiku,“ uvedl.

Premiér zdůraznil úlohu současného prezidenta v boji za zájmy České republiky. „Je to člověk, který bojuje za naše národní zájmy, nebojí se jasně říct svůj názor na Brusel, na kvóty, bojuje za zájmy našich podnikatelů, je na svoji zemi hrdý a dělá pro ni maximum,“ chválil Miloše Zemana.

Babiš podotkl, že jde o vyjádření občana Andreje Babiše. „Nejde o vyjádření ani hnutí, ani žádný apel na voliče, protože jeden a půl milionu voličů, kteří nás volili, mají svoji hlavu a nepotřebují, aby jim nějaký Babiš radil,“ vysvětlil.

SLEDUJTE VIDEO Zeman, Babiš a Fico na Hradě zahájili oslavy 100 let republiky:

Podle jeho slov je běžné, že v minulosti prezidenta za některé postoje kritizoval, stejně jako Zeman kritizoval jeho. „Bylo by dobré, aby byl více spojující pro naši společnost, a myslím, že jeho vánoční projev i ten projev ve Sněmovně už byl tímto směrem. V tomhle směru by bylo dobré, aby takhle vystupoval,“ myslí si s tím, že ale každá silná osobnost má své fanoušky i nepřátele.

„U pana prezidenta můžeme očekávat, jak bude reagovat v kritických situacích, které pro naši zemi mohou nastat. Proto jsem se takto rozhodl. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale je to názor Andreje Babiše, který bude volit Miloše Zemana,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

10:45 339 Kč za Persil, jako v ČR... A pak se podívala pořádně

Prací gel Persil za skoro stejnou cenu jako v Česku, řekl by si návštěvník polského nákupního řetězc…