Andrej Babiš končí ve vedení firmy Agrofert. Zůstane jen v charitě

20.01.2014 18:38 | Zprávy
autor: pan, čtk

Miliardář a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který by se měl stát vicepremiérem a ministrem financí, končí v managementu své společnosti Agrofert. Informoval o tom na svém profilu na Facebooku. Chce zůstat jen v Nadaci Agrofert, která se věnuje charitě.

Andrej Babiš končí ve vedení firmy Agrofert. Zůstane jen v charitě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš

"Dnes, v pondělí 20. ledna, jsem si sám podepsal výpověď, což byl zvláštní pocit," napsal Andrej Babiš na sociální síti. V blogu, v kterém každý týden komentuje dění v politice, pak vysvětlil: "Mé jméno musí zmizet ze všemožných rejstříků, zbavuji se podpisových práv, členství v představenstvech a dozorčích radách. Chci zůstat jen v dozorčí radě Nadace Agrofert, která přispívá na charitativní projekty, což mi snad už nikdo jako střet zájmů vyčítat nebude."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jak omezit aktivisty?

Zdravím vás. Nevím, jestli to vidíte stejně, ale podle mě tu aktivisté všeho druhu vládnou pevnou rukou a zasahují do všeho, a to až nad míru. Ať jde o rodiny, školství, ale třeba i životní prostředí, dopravu prostě vše. Můj dotaz. Souhlasíte se mnou? A pokud ano, napadá vás řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Včera Palestina, dnes Venezuela, zítra… Z akce proti „fašistům z Washingtonu“

20:12 Včera Palestina, dnes Venezuela, zítra… Z akce proti „fašistům z Washingtonu“

„Způsobem, jak unesli Madura, chtěl Putin unést Zelenského. Šlo o stejný scénář, porušení mezinárodn…