Angela Merkelová zřejmě šířila závažnou dezinformaci. Zde jsou slova šéfa německé kontrarozvědky

07.09.2018 10:48

Stejného názoru, jakého je saský premiér Michael Kretschmer, že v saském městě Chemnitz (Saská Kamenice) neprobíhaly žádné hony na cizince, je i šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen, který to řekl pro páteční vydání deníku Bild. „Máme pádný důvod věřit, že šlo o úmyslnou dezinformaci,“ sdělil. Uvádí to server Novinky.cz.

Angela Merkelová zřejmě šířila závažnou dezinformaci. Zde jsou slova šéfa německé kontrarozvědky
Foto: Vít Hassan
Popisek: Levicoví demonstranti v Chemnitz

O „honech na cizince“ po vraždě Němce, ze které jsou podezřelí dva přístěhovalci a po třetím policie pátrá, v předešlých dnech informovala média, policie i kancléřka Angela Merkelová. „Máme záznam, který ukazuje, že tam docházelo k cílenému napadání, nepokojům, nenávisti v ulicích, a pro to není v právním státě místo,“ uvedla.

Ne všichni však jsou stejného názoru, a tak do debat někteří vstoupili s jasným opačným postojem. „Sdílím skepsi ke zprávám médií o honu pravicových extremistů (na cizince, pozn. red.) v Chemnitzu. Máme pádný důvod věřit, že šlo o úmyslnou dezinformaci, možná s úmyslem odvést pozornost veřejnosti od vraždy v Chemnitzu,“ řekl šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maassen .

  • Původní text ZDE

Protože vražda vzbudila bouřlivou reakci, vyšli do ulic občané i extremisté z táborů krajní levice i pravice. V médiích se pak objevily záběry skupin hajlujících demonstrantů a zprávy o tom, že se v ulicích konají hony na lidi, kteří vypadají jako přistěhovalci. „Nemáme žádné spolehlivé informace o tom, že by k něčemu takovému došlo,“ řekl Maassen. Ve stejném duchu se vyjádřil i saský premiér Michael Kretschmer. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

17:05 Z toho, co dělá Ovčáček, mám hrůzu. Rychetský drtil Hrad a řekl, kdo dnes v Česku kontroluje moc

Hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský. Zhodnotil třic…