Antisemitismus dnes nejvíce živí muslimové, říká nový vrchní pražský rabín

29.08.2014 11:38

Antisemitismus je v dnešní době nejvíc živen lidmi s muslimským vyznáním. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl nový vrchní pražský rabín David Peter (38), který se úřadu ujal 1. srpna po Karolu Efraimu Sidonovi. Peter se vyjádřil také k situaci v pražské židovské obci.

Antisemitismus dnes nejvíce živí muslimové, říká nový vrchní pražský rabín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Průčelí synagogy
reklama

„Myslím si, že se židovská obec v Praze nikam moc neposunula. Lidé tu stále očekávají, že obec pro ně něco udělá,“ uvedl Peter s tím, že v obci nedošlo k přerodu, který by vedl její členy k tomu, že ne všechno musí udělat obec.

„Stejně jako občané si tu stále myslí, že stát je tu od toho, aby pro občany vše udělal. Málokdo se tu ptá: Co jsem udělal pro obec nebo pro stát já?“ uvedl Peter.

Tchán se v Paříži poprvé v životě bojí

Peterova žena pochází z Francie, nyní za ním přijel tchán. „A ten mi řekl, že se poprvé v životě v Paříži bojí,“ uvedl Peter s tím, že antisemitismus je v dnešní době nejvíc živen lidmi s muslimským vyznáním.

Podle Petera je za antisemitismem nejen ideologie, ale možná i snaha schovat úmysly do náboženského hávu. „A je za tím ve Francii dnes asi 7 milionů muslimů, kteří tam žijí už ve třetí generaci, a přesto je tato společnost nepřijala jako své lidi,“ poznamenal s tím, že tito muslimové jsou pak náchylní chopit se militantního islámu, který se dodneška s existencí Izraele nevypořádal, a proto je ho možné tak snadno zneužít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…