Armádní konvoj USA: Komunisté nastupují k protiakci

17.03.2015 11:30 | Zprávy
autor: ste

V důsledku plánovaného přejezdu armádního konvoje USA přes Českou republiku, plánuje Komunistická strana Čech a Moravy demonstraci před americkou ambasádou. Akce této strany, společně s dalšími mírovými a protiválečnými hnutími se má uskutečnit 28. března. Pražský funkcionář strany Milan Krajča tak vyzývá i ostatní k účasti na této akci. Americký armádní konvoj má jet z Pobaltí do Německa. Cestou tedy projede i přes české území. Česká vláda to schválila s tím, že musí plnit závazky vůči NATO.

Armádní konvoj USA: Komunisté nastupují k protiakci
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

Americký armádní konvoj má jet z Pobaltí do Německa. Cestou tedy projede i přes české území. Česká vláda to schválila s tím, že musí plnit závazky vůči NATO.

Průjezd amerického konvoje má ukázat jednotu a sílu NATO. Tím, že projede šesti zeměmi východní a střední Evropy, má ukázat připravenost aliance pomoci svým členům v případě ohrožení. U některých lidí to však může vyvolat obavy, aby se neopakovala podobná situace jako z roku 1968, kdy tehdy také spojenecká vojska dorazila do Československa a usadila se tu na dlouhou dobu. Politolog Michal Romancov však v rozhovoru ParlamentníListy.cz ujišťuje, že se toto v případě našich nových aliančních partnerů stát nemůže, jelikož NATO se takto nikdy ve své historii prý nezachovalo.

Nicméně pražská organizace KSČM přesto svolává k demonstraci proti průjezdu amerického konvoje. Důvod je nejspíš ve zvyšujícím se napětí mezi Západem a Ruskem. Politolog Oskar Krejčí nepokládá za dobrý nápad, aby americký armádní konvoj projel Českou republikou, nebojí se prý ani ruských tanků, ani těch amerických, ale bál by se, kdyby po sobě tyto tanky začaly střílet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…