Asociace krajů projedná také změnu, která by krajům měla přinést více peněz na opravy silnic

27.11.2014 6:47 | Zprávy

Regionálním zdravotnictvím, sportem či návrhem na změnu rozpočtového určení daní, který by přinesl krajům peníze na opravy silnic, se budou při dvoudenním jednání na zámku ve Zbirohu na Rokycansku zabývat hejtmani českých a moravských krajů. Na 16. zasedání Rady Asociace krajů jsou pozváni i hosté, včetně několika ministrů, předsedy Fotbalové asociace (FAČR) a trenéra národního fotbalového týmu, řekl plzeňský hejtman Václav Šlajs (ČSSD).

Asociace krajů projedná také změnu, která by krajům měla přinést více peněz na opravy silnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oprava vozovky

Jednání začíná dnes odpoledne neoficiální částí, hlavní jednání se uskuteční v pátek.

S ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) chtějí hejtmani hovořit především o regionálním zdravotnictví a o úhradové vyhlášce. S ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD), šéfem FAČR Miroslavem Peltou a trenérem národního fotbalového týmu Pavlem Vrbou budou hejtmani jednat o financování regionálního sportu a o projektu krajských fotbalových akademií, které mají sloužit pro největší mládežnické talenty. Příští rok by měly vzniknout čtyři pilotní akademie v Brně, Praze, Plzni a Ostravě. Na jednání je pozván také ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD).

Hejtmani se budou mimo jiné zabývat také návrhem na změnu rozpočtového určení daní. Podle návrhu by chtěly kraje získat 8,92 procenta z odváděné spotřební daně z pohonných hmot a maziv. Ročně by to představovalo podle loňského výběru daní přes šest miliard korun. Takto získané peníze by šly na opravy krajských silnic druhých a třetích tříd, uvedl Šlajs, který po dohodě s ostatními kraji návrh připravil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…