Azylové domy nebo nájemní byty, to podle ministra Chovance čeká syrské uprchlíky

16.01.2015 10:20

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) přislíbil, že najde v Česku byty pro syrské uprchlíky, s jejichž příjezdem se počítá. V případě potřeby budou umístěni do nemocnic, kde jim bude poskytnuta adekvátní péče. Pokud budou chtít v Česku zůstat, stát jim pomůže s integrací do společnosti.

Azylové domy nebo nájemní byty, to podle ministra Chovance čeká syrské uprchlíky
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Kde budou syrští uprchlíci v Česku bydlet, až přijedou? "To bude individuální, podle potřeb těch vytipovaných dětí, které potřebují lékařskou péči. V závislosti na tom, zda sem pojedou na pooperační péči, nebo přímo na operaci. Podle toho bude vybrána konkrétní fakultní nemocnice. Rodinám pak bude nabídnuto ubytování v azylových zařízeních, nebo pomoc při hledání nájemního bytu," říká ministr.

Tajné služby prý prověří minulost lidí, kteří přicestují do Česka. Následně jim bude poskytnuta pomoc v integraci do společnosti, pokud budou chtít v Česku zůstat natrvalo. Integrační programy jsou hrazené i z evropských dotací. Mají pomoci například s překonáváním jazykových bariér. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …