Azylové domy nebo nájemní byty, to podle ministra Chovance čeká syrské uprchlíky

16.01.2015 10:20

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) přislíbil, že najde v Česku byty pro syrské uprchlíky, s jejichž příjezdem se počítá. V případě potřeby budou umístěni do nemocnic, kde jim bude poskytnuta adekvátní péče. Pokud budou chtít v Česku zůstat, stát jim pomůže s integrací do společnosti.

Azylové domy nebo nájemní byty, to podle ministra Chovance čeká syrské uprchlíky
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Kde budou syrští uprchlíci v Česku bydlet, až přijedou? "To bude individuální, podle potřeb těch vytipovaných dětí, které potřebují lékařskou péči. V závislosti na tom, zda sem pojedou na pooperační péči, nebo přímo na operaci. Podle toho bude vybrána konkrétní fakultní nemocnice. Rodinám pak bude nabídnuto ubytování v azylových zařízeních, nebo pomoc při hledání nájemního bytu," říká ministr.

Tajné služby prý prověří minulost lidí, kteří přicestují do Česka. Následně jim bude poskytnuta pomoc v integraci do společnosti, pokud budou chtít v Česku zůstat natrvalo. Integrační programy jsou hrazené i z evropských dotací. Mají pomoci například s překonáváním jazykových bariér. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klause mladšího pranýřují za agitaci ve škole. Příspěvek náhle zmizel. Ozval se kantor z ODS i šéfka Učitelské platformy

21:56 Klause mladšího pranýřují za agitaci ve škole. Příspěvek náhle zmizel. Ozval se kantor z ODS i šéfka Učitelské platformy

„Není Václav Klaus mladší náhodou ten, co nejvíc řve, že se děti používají k politické propagaci?“ M…