BIS, Senát, nová vláda, špitál. „Puč na Zemana“: Nová tvrzení

20.10.2021 9:52 | Komentář

Tématem zbavení prezidenta pravomocí Senátem a Sněmovnou se zabývá advokát Jiří Vyvadil i nadále. Podle něho není ÚVN schopna určit, zda je prezident schopen plnit své povinnosti, když je ani pořádně nezná. Ale i tak na základě „cáru papíru“ probíhá puč, říká. A Mynář a Vondráček prý musí být odstraněni, protože jsou svědky toho, že prezident je schopen svou funkci plnit dál.

BIS, Senát, nová vláda, špitál. „Puč na Zemana“: Nová tvrzení
Foto: Hana Brožková
Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář měl tiskový brífink k hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana. Obul se do předsedy senátu Miloše Vystrčila

Jiří Vyvadil připodobňuje současnou situaci ke komunistickému puči v roce 1948. „Na po mrtvici nemocného prezidenta Beneše nejprve naklusala smečka kolem Gottwalda a následně milicionáři obšancovali přístupové cesty k Hradu, aby se k prezidentovi nikdo přátelský nemohl dostat, aby podepsal,“ zašátral v historii.

„Dnes policie ve spolupráci s Koudelkovou BIS, který už si je jist slavným návratem do rozdělené práce, už společně s NCOZ stíhají kancléře Mynáře a spol. a nová vládní většina s celým Senátem a náhle ke všemu ochotnému končivšímu premiérovi dává najevo, že Zeman už skončil,“ dodává.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…