Babiš: Budu pracovat do poslední chvíle, než to předám Fialovi

14.10.2021 13:35

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes dorazil do Ústřední vojenské nemocnice na třetí dávku očkování. U té příležitosti mimo jiné zmínil povolební vyjednávání. „Budu samozřejmě dělat všechno pro to, abychom řešili covid, v pondělí máme tripartitu ohledně situace v automobilovém průmyslu, budeme se bavit o minimální mzdě, takže já budu normálně pracovat až do poslední chvíle, než předám samozřejmě tu funkci panu Fialovi,“ sdělil Babiš.

Babiš: Budu pracovat do poslední chvíle, než to předám Fialovi
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO).

Anketa

Chcete Andreje Babiše za příštího prezidenta?

70%
16%
hlasovalo: 34728 lidí

„Plánujete navštívit pana prezidenta a jaké máte informace o jeho stavu, protože jeho mluvčí říká, že pracuje v nemocnici, že jí buchty, že jí vinnou klobásu, tak jestli můžete potvrdit, máte-li nějaké informace?“ zeptal se při tiskové konferenci mimo jiné Babiše novinář.

„Ne, ne, já se omlouvám, já nemám informace. To se musíte obrátit na ředitele této nemocnice. Já nemám žádné informace. Já jsem požádal o schůzku u pana prezidenta, stejně jako pan Fiala a předpokládám, že když to zdravotní stav pana prezidenta umožní, že tu schůzku dostanu,“ odvětil Babiš.

„Ještě se zeptám k té ustavující schůzi Sněmovny 8. listopadu, jestli vy, pokud byste přijal to pověření o sestavování té vlády, tak jestli do té doby počítáte, že uděláte nějaké kroky, nebo až po tom 8. listopadu? A druhá věc, jestli budete mít nějaké personální požadavky do vedení té nové Sněmovny?“ ptal se dále.

„Nerozumím, jaké kroky?“ odvětil Babiš, a tak redaktor doplnil otázku: „Jestli, když vás pan prezident pověří, vy jste říkal, že potom bude záležet na tom, jestli se rozhodnete, jestli ano, nebo ne, tak jestli počítáte, že byste do toho 8. listopadu nějaké kroky dělali, nebo nedělali a počkal byste až po té...“ 

„Nerozumím, jaké kroky máte na mysli. Budu normálně pracovat. Budu samozřejmě společně s Havlíčkem řešit toho podvodníka Bohemia Energy, který se choval skandálně a chová se skandálně. Takže já budu normálně pracovat. Budu samozřejmě dělat všechno pro to, abychom řešili covid, v pondělí máme tripartitu ohledně situace v automobilovém průmyslu, budeme se bavit o minimální mzdě, takže já budu normálně pracovat až do poslední chvíle, než předám samozřejmě tu funkci panu Fialovi,“ poznamenal Babiš.

„A to vedení Sněmovny?“ zaznělo dále.

„Vedení Sněmovny řeší Faltýnek, on je nominován s panem Vondráčkem, takže to já vůbec neřeším,“ odvětil Babiš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…