Babiš bude v Liberci jednat se saským premiérem. O situaci v dopravě

21.08.2020 7:20 | Zprávy

Předseda české vlády Andrej Babiš bude dnes jednat v Liberci s premiérem německé spolkové země Sasko Michaelem Kretschmerem. Hlavními tématy bude spolupráce ve vědě a výzkumu, vzdělávání, zdravotnictví a dopravě.

Babiš bude v Liberci jednat se saským premiérem. O situaci v dopravě
Foto: FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš

První část jednání se uskuteční v krajské knihově, poté se oba premiéři přemístí na libereckou univerzitu na exkurzi po jejích laboratořích. Za účasti premiérů bude také podepsána smlouva o spolupráci mezi libereckou univerzitou a německým špičkovým výzkumným Fraunhofer institutem.

Sasko sousedí s Libereckým, Ústeckým a Karlovarským krajem a má s Českem blízké vazby. Česko patří k největším obchodním partnerům čtyřmilionové německé spolkové země. Web saské vlády také uvádí, že s žádným jiným státem Drážďany nepojí tak úzká a intenzivní spolupráce jako s Českou republikou. Kretschmer Česko navštívil oficiálně naposledy loni v listopadu, kdy se společně s předsedou německého Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem zúčastnil oběda premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, u příležitosti výročí pádu komunismu v tehdejším Československu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

4:44 Vláda už oficiálně připravuje Česko na chudobu

Česko se snaží zmírnit dopady rozšíření obchodování s emisními povolenkami na domácnosti, které dřív…