Babiš je historickou ikonou naší politiky, říká dál Šlechtová. Demonstraci v Praze navzdory

10.05.2017 21:17

Ve středečním pořadu Devadesátka České televize vystoupila ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Karla Šlechtová a zkritizovala celou vládu, především sociální demokracii. Trvá si na tom, co řekla už dříve, že je Babiš historickou ikonou této země a černý Petr neleží na něm.

Babiš je historickou ikonou naší politiky, říká dál Šlechtová. Demonstraci v Praze navzdory
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

Členka vlády se nechtěla vyjadřovat k tomu, proč prezident Zeman svolal jednání koaličních lídrů v okamžiku, kdy předseda ČSSD a premiér už v podstatě nastupoval do letadla a mířil do Lucemburska.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Já si myslím, že až moc spekulujeme. Je to prezident sezval předsedy koaličních stran. Pan premiér se rozhodl, že odjel do Lucemburska. Ale pan premiér tam nemusel jezdit. Upřímně, já jsem členkou vlády a ani já jsem nevěděla, že premiér jede do Lucemburku,“ řekla ministryně.

Sama je přesvědčena, že je správné, když taková schůzka probíhá, neboť je mrzutá z toho, co se na politické scéně děje. „Jsem z toho mrzutá, jsem z toho naštvaná z toho, co mi tady předvádíme občanům. Vláda slouží lidu a my tady předvádíme žabomyší války,“ rozčilovala se.

Šlechtová odmítla, že lidé protestují jen proti Babišovi a Zemanovi. Lidé jsou podle jejího názoru znechuceni z toho, co předvádí celá vláda. „Babiš je historickou ikonou v České republice a myslím si, že za pár let tato věta nabude na významu,“ vyjádřila jasně svůj názor dáma.

„Otázkou je, jestli za dva týdny nepřijde někdo, kdo bude podporovat Andreje Babiše a Miloše Zemana,“ poznamenala Šlechtová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…