„Zmatek v německých hlavách: britská agentura pro výzkum veřejného mínění YouGov provedla na vzorku 2000 Němců průzkum, koho považují za největšího nepřítele své země. K výběru jim byli předhozeni Trump, Kim Čong-un, Si Tin-Pching, Chameneí a Putin. S 41% jasně ‚vyhrál‘ Trump. S velkým odstupem následoval severokorejský vrah Kim (17 %), ruský Putin a íránský Chameneí s cca 8 % a nejmenší nebezpečí hrozí Německu podle jeho obyvatel od čínského Si Tin-Pchinga (7 %). Asi je to tím, že Němci nejsou Ujgury, anebo že nežijí v Hongkongu,“ poznamenal Laudát ve svém příspěvku.
Dotyčný výzkum je podle jeho slov jedním z řady signálů, že krize hodnot dorazila i k našim sousedům. „Můžu mít tisíce výhrad k Trumpovu stylu vládnutí, ale na rozdíl od zbytku dalších jmenovaných, nemá na rukou krev svých oponentů a plné kriminály ‚neposlušných‘. Pořadí skutečných ohrožovatelů Německa by mělo být přesně opačné, s některými korekcemi. Možná Němce dovedl k averzi Trumpův styl vystupování na veřejnosti. Jenže, všichni se musí smířit s faktem, že v čele USA už, poprvé po dlouhé době, není představitel bílých bot (ti, co běhají po tenisových kurtech a golfových hřištích), ale obchodník. Dokonce obchodník, který nasazoval vlastní krk, nakládal s penězi z dědictví a svými a ... Málem zbankrotoval. Po éře bílých límečků (já mám raději obrat bílých bot, protože i Obama si rád rozepnul košili a už se valil vodopád líbivých vět) člověk, který za svoje rozhodnutí v byznysu nesl sám na sobě důsledky svých rozhodnutí. A jak se zdá, lidé poslední dobou dávají přednost lidem se šrámy, nikoli ‚dokonalým‘ přízrakům, které používají vybraný slovník, chodí, jak se říká, voháknutí a umějí kontrolovat každý svůj pohyb, ovšem výhradně kvůli médiím,“ poznamenal.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Mobily ve školách
Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...
Další články z rubriky
14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení
DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…
- 11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi
- 13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU
- 10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu
- 4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci
- 21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu


