Babiš je nový protiklausovský hegemon, píše levicový server

04.01.2014 21:16

Podle komentátora serveru Britské listy Borise Cveka se šéf hnutí ANO Andrej Babiš stal novým protiklausovským pravicovým hegemonem, když prohlásil, že exprezident Václav Klaus je "největší polistopadové zlo". Přitom právě Babišovo podnikatelské impérium je plodem režimu, který díky Klausovi vládne. Otesánek požírá pravici, píše Cvek.

Babiš je nový protiklausovský hegemon, píše levicový server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Ani po novoroční amnestii se pravice proti bývalému prezidentu Václavu Klausovi radikálně nevymezila. Až po volbách na podzim minulého roku přišel "nový, protiklausovský pravicový hegemon, Andrej Babiš, který nyní po Klausově 'novoročním projevu' tvrdí, že Klaus je největším polistopadovým zlem," píše Boris Cvek na stránkách Britské listy.

Přitom prý jsou ale Babiš a jeho podnikatelské impérium plodem režimu, který tu díky Klausovi vládne. "Pravice tak dlouho 'podporovala byznys' na úkor společnosti, až ji její otesánek začíná požírat," konstatuje komentátor s tím, že Babišova alternativa vůči Klausově politice je byznys, management, stačí se prý podívat na ministry životního prostředí a dopravy, nominované za Babišův projekt ANO.

Babiš by politiku nahradil byznysem

Za povšimnutí stojí podle komentátora to, že Babiš používá Klausův způsob myšlení, aby získal pravicový elektorát, zachází však ještě dál. Pro Klause z klasické politiky zůstávala idea politických stran a jejich soutěže v široké společenské debatě o idejích, ačkoli v naší realitě prý znamenaly pouze rozkrádání a nerozlišování mezi legálním a zločinným byznysem, jak Cvek podotýká.

"Babiš představuje 'řešení' tohoto problému tím, že se klasická politika úplně zruší a ten byznys, který u nás vyrostl během 24 let díky 'tradičním schopnostem našeho národa', ji nahradí," uzavírá Boris Cvek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…